Pokaż/Ukryj opcje strony

Wydarzenia

 • XIII edycja Konkursu na pracę pisemną 03.09.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach – gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna.

 • Sierpniowa konferencja dla nauczycieli przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych w Szczecinie już za nami! 01.09.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  W dniu 29 sierpnia 2014 r. odbyła się zorganizowana przez Oddział Okręgowy NBP w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli konferencja dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych.

 • Przyznano nagrody zwycięzcom Olimpiady Przedsiębiorczości 12.06.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  10 czerwca 2014 r. w SGH w Warszawie odbyła się gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podczas której laureaci IX edycji zawodów i ich opiekunowie merytoryczni odebrali dyplomy i nagrody. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce i stypendia. Zwycięzcom gratulacje złożyli prof. Tomasz Szapiro – rektor SGH, prof. Eugeniusz Gatnar – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz prof. Leszek Balcerowicz. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – „Zarządzanie zmianą”.

 • Władysław Grabski bez tajemnic. 09.06.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Najnowsza wystawa w Narodowym Banku Polskim, zatytułowana "Władysław Grabski, Bank Polski SA i stabilizacja ekonomiczna kraju" przybliża osobę Władysława Grabskiego – jednej z najważniejszych postaci życia politycznego i gospodarczego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przy tej okazji po raz pierwszy publicznie zaprezentowano bogaty zbiór materiałów i eksponatów pochodzących m.in. z prywatnych archiwów rodziny Grabskich.

 • Nagroda Prezesa NBP za wybitną publikację przyznana 09.05.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  8 maja, podczas otwarcia wystawy „Władysław Grabski, Bank Polski SA i stabilizacja ekonomiczna kraju”, zostały ogłoszone wyniki pierwszej edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z dziedziny bankowości i finansów.

 • "Władysław Grabski, Bank Polski SA i stabilizacja ekonomiczna kraju" 05.05.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Z okazji 90. rocznicy powstania Banku Polskiego SA oraz wprowadzenia do obiegu nowej waluty naszego kraju – złotego polskiego – Departament Edukacji i Wydawnictw organizuje konferencję naukową i wystawę pt. „Władysław Grabski, Bank Polski SA i stabilizacja ekonomiczna kraju”.

 • Znamy zwycięzcę IX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości 15.04.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Zwycięzcą IX edycji Olimpiady został Michał Borek. Uczeń XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie po trzech etapach eliminacji okazał się najlepszy spośród ponad 23 tysięcy uczniów zgłoszonych do zawodów.

 • Znamy zwycięzców konkursu "Mój nowy NBPortal. Stwórzmy go razem."! 02.04.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Szanowni Państwo 27 grudnia 2013 r. Narodowy Bank Polski ogłosił konkurs na nowy kontent dla największej i wciąż unikalnej na skalę polską i światową ekonomicznej platformy edukacyjnej – NBPortal.pl. Do zdobycia było 12 000 zł! Już dziś znamy wyniki!

 • 10-lecie Portalu Edukacji Ekonomicznej!!! 26.03.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Szanowni Państwo 25 marca zakończył się konkurs ekonomiczny z okazji 10-lecia NBPortal.pl. Do zdobycia były atrakcyjne zestawy gadżetów przygotowanych przez NBPortal.pl. Listę zwycięzców podamy niebawem.

 • Finaliści IX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości wyłonieni 10.03.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  W pięciu miastach Polski: Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, 6 marca br. odbyły się rozgrywki etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, w których z ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w zawodach wyłoniono 50 finalistów. Będą oni walczyć 10 kwietnia br. w finale Olimpiady o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz nagrody rzeczowe.