Pokaż/Ukryj opcje strony

Wydarzenia

 • Wesołych Świąt życzy Redakcja NBPortal.pl! 02.04.2015

  Wiedza > Wydarzenia

  Spokojnych Świąt Wielkanocnych 2015, sukcesów w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności oraz prawdziwie wiosennego nastroju życzy Zespół Redakcji NBPortal.pl „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami„ A. Mickiewicz

 • Zuzanna Kosmala ze Szczecina wygrała XVIII OWE 31.03.2015

  Wiedza > Wydarzenia

  17-letnia Zuzanna Kosmala z XIII LO w Szczecinie została laureatką XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Sukces jest tym bardziej godny uznania, że Zuzanna jest uczennicą pierwszej klasy. W sumie w trzech etapach zawodach OWE pokonała ponad 13 tys. uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

 • Konferencja dla nauczycieli „Edukacja ekonomiczna w XXI w.” 23.03.2015

  Wiedza > Wydarzenia

  Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i ekonomii w praktyce pt. „Edukacja ekonomiczna w XXI w." Wśród patronów medialnych konferencji jest Portal Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl.

 • Znamy 50 finalistów X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości 09.03.2015

  Wiedza > Wydarzenia

  Zawody okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości zgromadziły 5 marca br. w pięciu uczelniach ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, 1252 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Walczyli oni o 50 miejsc w finale, który zagwarantuje laureatom upragnione indeksy na studia oraz cenne nagrody rzeczowe.

 • Wypłyń na szerokie wody! 18.02.2015

  Wiedza > Wydarzenia

  Szukasz pomocy w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery? A może chcesz dowiedzieć się, jak zrealizować wymarzony scenariusz zawodowy? Na wszystkie pytania na temat rynku pracy i możliwości rozwoju swojej kariery znajdziesz odpowiedź już 4 marca podczas ogólnopolskiego programu edukacyjno-biznesowego Drogowskazy Kariery!

 • Młodzi przedsiębiorcy do dzieła! 21.01.2015

  Wiedza > Wydarzenia

  Czy gimnazjaliści mogą prowadzić własną firmę? W jaki sposób zbadać rynek i jego potrzeby? Jak prowadzić skuteczny marketing? Odpowiedzi na te pytania poznają nauczyciele i uczniowie gimnazjów, którzy przystąpią do wiosennej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy organizowanego przez Fundację CEO we współpracy z Narodowym Bankiem Polski. Do 18 lutego 2015 r. (lub do wyczerpania miejsc) trwa nabór do kolejnej edycji programu - kursu Prowadzimy własną firmę.

 • Konkurs na pracę pisemną 2014/2015 rozstrzygnięty! 05.12.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  5 grudnia w siedzibie Narodowego Banku Polskiego, podczas uroczystej gali finałowej, zostały ogłoszone wyniki Konkursu na pracę pisemną.

 • Inauguracja Programu Stypendiów Pomostowych 28.11.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  14 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja trzynastej edycji Programu Stypendiów Pomostowych, w ramach którego młodzi ludzie z małych miejscowości, pochodzący z niezamożnych rodzin, otrzymują stypendia na studia. W uroczystości wzięli udział Profesor Tomasz Nałęcz, Doradca Prezydenta RP oraz Profesor Marek Ratajczak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP objęła tegoroczną edycję honorowym patronatem.  Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 • Zwycięzcy Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 18.11.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  W piątek, 7 listopada 2014 r., w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbyła się IX Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. Jak co roku nagrody Narodowego Banku Polskiego otrzymali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.

 • „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” 18.11.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  17 listopada rozpocznie się siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Tegoroczny „Tydzień" będzie wyjątkowy: oprócz setek bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat dla przyszłych i obecnych pracowników i przedsiębiorców, w czasie inauguracji ŚTP będzie zainicjowana Koalicja na rzecz przedsiębiorczości – płaszczyzna dialogu i współpracy dla instytucji, firm i organizacji, które wspierają rozwój polskiej przedsiębiorczości.