Pokaż/Ukryj opcje strony

Wydarzenia

 • Konkurs „Bieguny Ekonomii” 17.11.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  Instytut Marka Kamińskiego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim zapraszają do udziału w konkursie „Bieguny ekonomii". W ramach konkursu grupy uczniowskie mają za zadanie przygotować projekt wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem opracowania prawidłowego biznesplanu i planu promocji.

 • Zawody szkolne XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 15.11.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  Zawody szkolne XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się w środę 9 listopada 2011 r. Do zawodów zgłoszonych zostało 12 710 uczniów z 805 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Duże zainteresowanie młodzieży po raz kolejny potwierdziło, że Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej cieszy się niesłabnącą popularnością i jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce.

 • 1000 licealistów w SGH - rusza III edycja Kafeterii edukacyjnej 21.10.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu „Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej”, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą uczyć się ekonomii i zarządzania w środowisku internetowym.

 • VII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości - zapraszamy do udziału! 30.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  1 października wystartowały zapisy na VII edycję Olimpiady Przedsiębiorczości – jednej z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce, która rok temu zgromadziła w etapie szkolnym 21,5 tys. uczniów.

 • Ekonomiczne Gry Uliczne 29.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  Zachęcamy młodzież do pogłębiania wiedzy na temat banknowości centralnej, polityki pieniężnej, systemów płatniczych, euro oraz numizmatyki w niecodzienny sposób – poprzez udział w Ekonomicznych Grach Ulicznych organizowanych przez Narodowy Bank Polski w ośmiu miastach w Polsce – Bydgoszczy, Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie, Opolu oraz Kędzierzynie Koźlu, Olesnie i Prudniku.

 • Konkurs „Moja wymarzona karta płatnicza” - rozstrzygnięty 23.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  W tegorocznym konkursie plastycznym na projekt karty płatniczej, zorganizowanym przez Departament Systemu Płatniczego NBP w czasie Dni Otwartych, wzięło udział aż 217 dzieci!

 • Ruszyła XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 23.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  W bieżącym roku szkolnym już po raz dwudziesty piąty młodzież będzie rywalizować w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie jubileuszowej XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej brzmi „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”.

 • Młodzi bądźcie przedsiębiorczy 15.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  Czy gimnazjaliści mogą prowadzić własną firmę? W jaki sposób zbadać rynek i jego potrzeby? Czym jest poduszka finansowa i czy każdemu jest potrzebna? Odpowiedzi na te pytania poznają nauczyciele i uczniowie gimnazjów, którzy przystąpią do programu Młodzi Przedsiębiorczy.

 • Akademia Młodego Ekonomisty - już w czterech miastach! 05.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  9 września o godz. 15.00 rozpoczną się zapisy na kolejny semestr zajęć Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie i Katowicach. Nabór na zajęcia AME rusza również w Białymstoku i Poznaniu. Inicjatywie patronuje Minister Edukacji Narodowej.

 • Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na studia 05.09.2011

  Wiedza > Wydarzenia

  8 września o godz. 15.00 ruszają zapisy na kolejny semestr zajęć EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Poznaniu. Po raz pierwszy o indeks studenta EUD starać się też będą mogli uczniowie z Kielc, gdzie rusza inauguracyjny semestr zajęć. Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski.