Pokaż/Ukryj opcje strony

Wydarzenia

 • Ruszyły zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty! 22.01.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  Od 22 stycznia 2013 r. w pięciu miastach Polski ruszają zapisy na letnią edycję Akademii Młodego Ekonomisty – programu edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów. Jednocześnie rozpoczyna się nabór na zajęcia Akademii w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu i Kielcach. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Partnerem projektu jest Bank BPH. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem pełni Minister Edukacji Narodowej

 • Konkurs Fundacji Narodowego Banku Polskiego 03.01.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  14 grudnia 2012 r. Fundacja Narodowego Banku Polskiego ogłosiła KONKURS „Nasze finanse. Jak zarządzać, oszczędzać i zarabiać?”.

 • 6 grudnia odbyły się zawody szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości! 10.12.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  W 1102 szkołach z całej Polski przeprowadzono 6 grudnia br. pierwszy etap VIII edycji Olimpiady. Zadaniem dla ponad 20 tys. uczniów zgłoszonych do zawodów było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Do drugiego etapu przyjętych zostanie 1250 najlepszych zawodników. Wstępne wyniki już 11 grudnia.

 • Edukacja finansowa – zapobieganie nadmiernemu zadłużeniu 10.12.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  Nadmierne zadłużenie gospodarstw domowych to sytuacja, w której tracą one zdolność do spłaty swoich zobowiązań. Niespłacone kredyty na zakup towarów, usług, papierów wartościowych, pożyczki i kredyty mieszkaniowe oraz zaciągnięte zobowiązania na spłatę już istniejących długów najczęściej doprowadzają do pętli zadłużenia, a w wielu przypadkach do niewypłacalności kredytobiorcy.

 • Konkurs Wiedzy o Pieniądzu – Laureaci IX tury! 10.12.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  Znamy zwycięzców dziewiątej - ostatniej tury, którzy otrzymają zestawy gadżetów przygotowanych przez NBPortal.pl, w tym unikatowy brykiet ze zniszczonych banknotów o łącznej wartości 100 tys. zł!

 • Szkolenia giełdowe „Środa z Giełdą” 10.12.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  Studenckie Koło Naukowe Biznesu zaprasza gorąco wszystkich zainteresowanych na cykl bezpłatnych szkoleń „Środa z Giełdą” organizowany we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, Domem Maklerskim IDM SA oraz Platformą Edukacyjną Rynków Kapitałowych (PERK).

 • Konkurs Wiedzy o Pieniądzu! 30.11.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  3 grudnia zapraszamy do udziału w ostatniej dziewiątej turze konkursu "Wiedza o pieniądzu". Do zdobycia czekają zestawy gadżetów przygotowanych przez NBPortal.pl, w tym unikatowy brykiet ze zniszczonych banknotów o łącznej wartości 100 tys. zł!

 • „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz” 28.11.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  Ruszyła kampania społeczna „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz". Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek", oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

 • Najbardziej przedsiębiorczy członkowie Klubu IMPULS 23.11.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  Poznaliśmy najbardziej przedsiębiorczych uczniów i nauczycieli w Polsce. Uroczysta Gala IMPULS 2012, podsumowująca aktywność nauczycieli realizujących projekty edukacyjne w roku szkolnym 2011/2012, odbyła się 23 listopada w poznańskim Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu „Stary Browar". Gościem specjalnym uroczystości była pani Grażyna Kulczyk.

 • Konkurs Wiedzy o Pieniądzu – Laureaci VIII tury! 20.11.2012

  Wiedza > Wydarzenia

  Znamy zwycięzców ósmej tury, którzy otrzymają zestawy gadżetów przygotowanych przez NBPortal.pl, w tym unikatowy brykiet ze zniszczonych banknotów o łącznej wartości 100 tys. zł!