Pokaż/Ukryj opcje strony

Wydarzenia

 • Rozpoczyna się letnia edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego 06.03.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Rusza XIII edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego - ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego, a Minister Edukacji Narodowej objął patronat honorowy nad przedsięwzięciem.

 • Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na studia! 21.01.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Ruszyły zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Poznaniu, Wrocławiu oraz Kielcach. Niebawem rozpocznie się też nabór na zajęcia EUD w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie oraz Białymstoku. EUD to projekt edukacji ekonomicznej skierowany jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca br. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego, a Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

 • Znamy listę zawodników, którzy 6 marca br. walczyć będą o 50 miejsc w finale Olimpiady Przedsiębiorczości 16.01.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Spośród ponad 23 000 uczniów wyłoniono 1256 szczęśliwców, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas zawodów szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody rozgrywane były w 1214 szkołach w całej Polsce. Przed nami kolejny etap rozgrywek. W marcowych potyczkach zawodnicy staną do walki o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 • Konkurs "Mój nowy NBPortal. Stwórzmy go razem." 15.01.2014

  Wiedza > Wydarzenia

  Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursie na nowy kontent dla największej i wciąż unikalnej na skalę polską i światową ekonomicznej platformy edukacyjnej – NBPortal.pl

 • Dzieje bankowości centralnej – Polska i USA 11.12.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  Jak sfinansowano Powstanie Kościuszkowskie? Kiedy i dlaczego wywieziono z Polski ponad 70 ton złota? Od kiedy dolary są zielone? Kto zdobył przydomek „helikopterowego Bena”? Na te i wiele innych pytań odpowiada wystawa „Dzieje bankowości centralnej – Polska i USA”, której uroczyste otwarcie odbyło się 11 grudnia w Oddziale Okręgowym NBP przy Placu Powstańców Warszawy 4 w Warszawie. Dla zwiedzających ekspozycja będzie dostępna od 12 grudnia 2013 r. do 11 kwietnia 2014 r. (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–19:00).

 • Konkurs na pracę pisemną - XII edycja - Laureaci! 09.12.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  2 grudnia w siedzibie Narodowego Banku Polskiego, podczas uroczystej gali finałowej, zostały ogłoszone wyniki Konkursu na pracę pisemną.

 • 23 tysiące uczniów w zawodach Olimpiady Przedsiębiorczości 05.12.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  5 grudnia br. rekordowa w historii Olimpiady liczba uczniów przystąpiła do pierwszego etapu zawodów. W 1214 szkołach z całej Polski uczestnicy zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej. Już 2 godziny po zawodach mogli przekonać się jak im poszło w tym roku – na stronie olimpiady opublikowano klucz odpowiedzi do testu. Dzięki specjalnemu systemowi komputerowemu wstępne wyniki w skali całego kraju będą znane już 10 grudnia.

 • Staże Prezesa NBP 06.11.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  Prof. Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego, zaprasza absolwentów uczelni krajowych i zagranicznych do udziału w rocznym płatnym stażu w NBP

 • Venture Capital Research – gra symulacyjna 04.10.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  W tym roku, w pierwszej połowie października ruszy druga edycja bezpłatnej, internetowej gry edukacyjnej VCR – Venture Capital Research. Gra daje unikatową możliwość poznania zagadnień związanych z funkcjonowaniem i finansowaniem przedsięwzięć typu start-up. Gracze wcielając się w rolę inwestora zarządzają portfelem przedsięwzięć na podstawie realistycznych modeli inwestycyjnych, dostosowanych do polskich realiów.

 • Międzynarodowa konferencja "Management and Economic Policy for Development" w Akademii Leona Koźmińskiego 02.10.2013

  Wiedza > Wydarzenia

  W dniach 10-11 października 2013 roku na terenie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. "Zarządzanie i polityka gospodarcza dla rozwoju" / "Management and Economic Policy for Development" z udziałem Noblisty, prof. Edmunda Pheplsa.