Pokaż/Ukryj opcje strony

Zwycięzcy Gali Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS

data publikacji: 18 Listopada 2014

autor: NBPortal

W piątek, 7 listopada 2014 r., w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbyła się IX Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. Jak co roku nagrody Narodowego Banku Polskiego otrzymali najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości, najlepsze w tej dziedzinie szkoły i najlepsze Szkolne Kluby Przedsiębiorczości, które w roku szkolnym 2013/2014 realizowały projekty edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów.

W tym roku wśród gimnazjów najwyższe wyróżnienie otrzymało Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach i działający tam Szkolny Klub Przedsiębiorczości nr 178, który otrzymał tytuł Najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w kategorii szkoła gimnazjalna. Tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości w tej kategorii otrzymała pani Grażyna Kołacz i pani Marlena Macherzyńska z tej szkoły. Wśród szkół ponadgimnazjalnych w ten sam sposób wyróżniono I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze oraz panią Ewę Krzywicką, która otrzymała tytuł Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości, a SKP nr 476 prowadzone przez panią Ewę – tytuł Najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w kategorii szkoła ponadgimnazjalna.

Nagrody wręczali członek Zarządu NBP prof. Eugeniusz Gatnar, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniew Modrzewski oraz zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP Jan Marek Urbaniak.

Zostały wręczone również nagrody zwycięzcom konkursu na najlepszy projekt własny oraz konkursu na scenariusz komiksu ekonomicznego, realizowanego w ubiegłym roku szkolnym. Na podstawie zwycięskich scenariuszy tworzone są komiksy, które niedługo zostaną zamieszczone w serwisie www.nbportal.pl w sekcji Rozrywka.

Po rozdaniu nagród laureatom zabrał głos dr Łukasz Badowski z Centrum Nauki Kopernik. W wygłoszonym z wielką swadą wykładzie wskazał na pewne nieporozumienia związane ze słowem „przedsiębiorczość".

Na koniec Tatiana Galitsyna, zwycięzca jednej z edycji „Mam Talent", na rozsypanym na szybie piasku rysowała obrazki-kalambury, a widzowie obserwując jej pracę na ekranie zgadywali hasła, które te rysunki miały ilustrować. Zobaczyliśmy więc, jak mogą wyglądać stopy procentowe, jak można spać na pieniądzach, i jak można graficznie pokazać, że „czas to pieniądz".

Była także możliwość zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, z której skorzystali prawie wszyscy uczestnicy tegorocznej uroczystości.

Więcej o Klubie Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS w sekcji Dydaktyka – Klub Nauczycieli IMPULS: http://www.nbportal.pl/dydaktyka/klub-nauczycieli-impuls