Pokaż/Ukryj opcje strony

Znamy zwycięzcę XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

XI edycję Olimpiady wygrał Konrad Grabowicz, uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on 17 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Zawody  centralne odbyły się 7 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyłoniły one 25 laureatów spośród ponad 17 tysięcy licealistów zgłoszonych do eliminacji szkolnych, które miały miejsce w grudniu 2015 r. Zwycięzca uzyskał 115,88 punktów ze 135 możliwych do zdobycia, osiągając ponad 8 pkt. przewagi nad kolegą z tej samej szkoły – Nikodemem Kramarzem.

Wśród 10 najlepszych zawodników znaleźli się ponadto: Michał Skręta z I Społecznego LO im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie, Rafał Kamiński z XIV LO im. S. Staszica w Warszawie, Karolina Kasprzyk z IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie, Rafał Chrzan z V LO im. ks. J. Poniatowskiego w Warszawie, Klaudia Maruszak z I LO im. S. Staszica w Lublinie, Michał Kulbacki z Publicznego LO nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Opolu, Karolina Kręcioch z V LO w Bielsku-Białej oraz Aleksandra Hołownia z LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Eliminacje centralne składały się z dwóch etapów. Najpierw zawodnicy rozwiązywali test wymagający wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, a także znajomości zagadnień dotyczących hasła Olimpiady Przedsiębiorczości, które w tej edycji brzmiało „Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność", oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach ze świata gospodarki i biznesu. Następnie pisali esej na jeden z trzech podanych tematów. 25 zawodników, którzy uzyskali w teście najwyższe wyniki, przedstawiało przed Komisją swoje prezentacje i broniło ich.

Dla laureatów i finalistów współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne przewidziały istotne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. 25 laureatów i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają ponadto bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: wysokiej klasy sprzęt komputerowy, palmtopy lub aparaty fotograficzne, ufundowane przez Partnerów Strategicznych Olimpiady, tj. Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Natomiast szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów.

Z listą laureatów oraz z testem eliminacji centralnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, biuro@olimpiada.edu.pl).