Pokaż/Ukryj opcje strony

Znamy zwycięzcę II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości!

GOP Logo

Pierwsze miejsce w II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości zajął Jakub Kowalczyk z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on prawie 1400 uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Eliminacje centralne odbyły się 12 maja 2016 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Finał został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie dziewięćdziesięciu zawodników rozwiązywało dziedzinowe testy wiedzy z zakresu marketingu, zarządzania ludźmi oraz finansów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się trzydziestu uczniów. Wzięli oni udział w turnieju „1 z 30". Podczas rozgrywek zawodnicy musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą, ale również refleksem i czujnością. Na odpowiedź mieli bowiem tylko 5 sekund.

Dla wszystkich laureatów konkursu oraz ich opiekunów merytorycznych przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uczniowie, którzy zajęli trzy najwyższe miejsca, otrzymali drony, a ich nauczyciele – wysokiej jakości tablety. Pozostali zawodnicy zostali nagrodzeni modnymi zegarkami, natomiast ich opiekunowie dostali funkcjonalne dyski zewnętrzne.

Laureaci oraz ich opiekunowie merytoryczni zostali również zaproszeni na certyfikowane warsztaty z tworzenia przedsięwzięć biznesowych. Szkolenie odbędzie się 14 czerwca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Poprowadzą je doświadczeni praktycy biznesu, od lat zajmujący się rozwojem przedsiębiorczości w Polsce.

Lista laureatów oraz szczegółowe informacje dotyczące Olimpiady znajdują się na naszej stronie internetowej: www.gop.edu.pl.