Pokaż/Ukryj opcje strony

Znamy 50 finalistów X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

data publikacji: 9 Marca 2015

autor: NBPortal

Znamy 50 finalistów X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Zawody okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości zgromadziły 5 marca br. w pięciu uczelniach ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, 1252 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Walczyli oni o 50 miejsc w finale, który zagwarantuje laureatom upragnione indeksy na studia oraz cenne nagrody rzeczowe.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Gospodarzami zawodów okręgowych były największe publiczne wyższe uczelnie ekonomiczne - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Uczniowie konkurowali ze sobą w dwóch etapach zawodów – najpierw rozwiązywali test wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania oraz zagadnień zgodnych z tegorocznym hasłem Olimpiady jakim jest „Zarządzanie zmianą". Następnie, najlepszych 50 zawodników w każdym okręgu przystąpiło do prac zespołowych. Grupy analizowały studia przypadków a następnie prezentowały przed Komisją Okręgową rozwiązanie jednego z nich. Do finału zakwalifikowano 10 uczestników z każdego okręgu.

Poziom wiedzy zawodników tegorocznych zawodów był wyrównany, uczniowie wykazali się również kreatywnością i umiejętnością współpracy w zespole, których promocję stawiają sobie za cel organizatorzy Olimpiady. Rezultatem pracy uczestników były bardzo dobre merytorycznie i interesujące prezentacje – podsumował rozgrywki Bartosz Majewski, sekretarz Komitetu Okręgowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Dla uczestników eliminacji okręgowych oraz ich szkół przygotowano nagrody. Wszyscy zawodnicy uzyskali uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymali tematyczne publikacje. Szkoły zawodników otrzymają rabat na licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga". Jedna z nich – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy – otrzyma ponadto nagrodę specjalną Olimpiady – wysokiej klasy tablicę interaktywną do prowadzenia zajęć multimedialnych.

Lista finalistów oraz treść testów i zadań eliminacji okręgowych dostępna jest na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Partnerzy Strategiczni Olimpiady Przedsiębiorczości:

Partnerzy Strategiczni Olimpiady Przedsiębiorczości