Pokaż/Ukryj opcje strony

6 grudnia odbyły się zawody szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości!

data publikacji: 10 Grudnia 2012

autor: NBPortal

W 1102 szkołach z całej Polski przeprowadzono 6 grudnia br. pierwszy etap VIII edycji Olimpiady. Zadaniem dla ponad 20 tys. uczniów zgłoszonych do zawodów było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Do drugiego etapu przyjętych zostanie 1250 najlepszych zawodników. Wstępne wyniki już 11 grudnia.

Do bieżącej edycji Olimpiady zgłosiło się blisko 21 tys. uczniów z 1102 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Rywalizują oni o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych, a także o stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. 6 grudnia br. zawodnicy przystąpili do pierwszego etapu zmagań. Test eliminacji szkolnych składał się z 50 pytań, a ich prawidłowe rozwiązanie wymagało oprócz wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania także znajomości zagadnień z hasła zmiennego „Ludzie w przedsiębiorstwie” oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach świata gospodarki i biznesu.

Dzięki systemowi elektronicznych protokołów wstępne szacunkowe progi punktowe pozwalające na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu będą znane już 11 grudnia, czyli w ciągu 5 dni od dnia zawodów. Umożliwi to uczniom już teraz oszacowanie z dużym prawdopodobieństwem ich szans na awans do etapu okręgowego i wcześniejsze rozpoczęcie nauki. Wyniki ostateczne znane będą na początku stycznia przyszłego roku.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowanych zostanie łącznie 1250 osób. 7 marca 2013 r. rywalizować będą one o 50 miejsc w finale zawodów.

Z testem eliminacji szkolnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

***

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Hasło przewodnie VIII edycji to „Ludzie w przedsiębiorstwie”.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe i stypendia naukowe.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe, jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia zajęć multimedialnych zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych. Ponadto już na samym początku zawodów 50 szkołom, które zgłoszą najwięcej zawodników, zostaną przekazane publikacje dotyczące zarządzania ludźmi.

Wyniki Olimpiady już trzeci rok uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, biuro@olimpiada.edu.pl).