Pokaż/Ukryj opcje strony

XI Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS

Gala Impuls

4 listopada odbyła się XI Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. Po raz jedenasty Narodowy Bank Polski nagrodził najbardziej aktywnych nauczycieli przedsiębiorczości i ich uczniów.

Uroczysta Gala odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Uczestniczyli w niej nauczycieli, uczniowie, dyrektorzy szkół z całej Polski.

Gości przywitał prof. Adam Glapiński, Prezes NBP. Podczas swojego wystąpienia mówił, jak ważna jest rola nauczycieli w kształtowaniu przedsiębiorczości u młodych ludzi. Podkreślił – zawód nauczyciela to wspaniała, piękna profesja, z którą wiąże się ogromna satysfakcja. Polega ona właśnie na tym, że formuje się młodych ludzi, ich wiedzę, ich charakter.

Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest partnerem Klubu IMPULS, reprezentował jej prezes – Zbigniew Modrzewski. Na wstępie przemówienia wskazał, jak rozumiana jest przedsiębiorczość. Zaznaczył, że poza przedsiębiorczością, niezwykle ważne są również ekonomia i finanse.

Gościem specjalnym Gali była Dorota Bartyzel-Dukaczewska – dziennikarka i pisarka, psychoterapeutka i nauczycielka mindfulness. Podczas miniwykładu przekonywała, jak ważna w życiu zawodowym jest uważność, wytrwałość i dążenie do realizacji założonych celów.

Przede wszystkim jednak podczas Gali przyznane zostały nagrody. Tegorocznymi laureatami w rankingu ogólnopolskim w kategorii gimnazjum zostały ex aequo Jolanta Kuropatwa i Dorota Wyrzykowska nauczycielki ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 173 w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej oraz Marlena Macherzyńska i Grażyna Kołacz ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 105 w Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężyła Ewa Michalska ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 534 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu. Uhonorowani zostali także najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości w poszczególnych województwach oraz zwycięzcy konkursów na najlepszy projekt własny oraz na krzyżówkę ekonomiczną.

Atrakcją Gali była możliwość zwiedzenia Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Gratulujemy wszystkim laureatom Gali Klubu IMPULS 2016.