Pokaż/Ukryj opcje strony

Wyniki 5. edycji konkursu Obserwatora Finansowego!

Miło nam poinformować, że laureatem 5. edycji dorocznego konkursu Obserwatora Finansowego został Maciej Skrzynecki, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w śląskiej Górze. Zwycięska praca pt. „Rolnictwo do przeorania" dotyczyła koniecznych zmian w sektorze rolniczym.

Główną nagrodą w konkursie jest spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego, oraz nagroda rzeczowa: tablet wysokiej jakości. Serdeczne gratulacje!

W tegorocznej edycji kapituła konkursu postanowiła także wyodrębnić specjalną kategorię dla młodzieży szkolnej (gimnazja i szkoły średnie). Zwycięzcą w tej grupie jest Wiktoria Kuźma z Łososiny Dolnej, uczennica II LO w Nowym Sączu za pracę „500+. Jak mądrze wykorzystać ten przypływ pieniędzy". Nagrodą jest nowoczesny smartfon.

Kapituła przyznała też trzy równorzędne wyróżnienia, których laureaci otrzymają czytniki e-booków.

Są to (kolejność alfabetyczna):

1. Jakub Klimaszewski, student SGH w Warszawie, za pracę „500, 600, czy 700 plus? Problemy polskiej demografii i próby ich rozwiązania".

2. Jakub Olipra, ekonomista w Credit Agricole, za pracę „Uwolnić potencjał polskiej wsi".

3. Aleksandra Tołczyk, absolwentka gimnazjum nr 1 w Płońsku, za pracę „O programie przeciwdziałania nadwadze w szkołach".

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Pozytywnie zaskoczyły zwłaszcza dojrzałe prace młodych ludzi – gimnazjalistów i licealistów, którzy w otaczającej rzeczywistości zdają się często widzieć więcej niż starsi koledzy studenci.

Łącznie do oceny kapituły wpłynęło 86 prac od uczniów, studentów, samorządowców, nauczycieli i ekonomistów. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział. Bardzo doceniamy Wasz wysiłek i liczymy na obecność w kolejnej edycji. Wiele prac, także tych, które nie wygrały, będziemy też chcieli opublikować na łamach Obserwatora Finansowego, bo są warte przedstawienia ich szerszemu gronu odbiorców.

Zwycięska praca: https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/rolnictwo-do-przeorania-konkurs-5-edycja-wyniki/

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!