Pokaż/Ukryj opcje strony

Wyłoniono 50 finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości!

data publikacji: 6 Marca 2012

autor: NBPortal.pl

Znamy już finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości, którzy 12 kwietnia w SGH w Warszawie przystąpią do rywalizacji o stypendia, indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Finałowa pięćdziesiątka została wyłoniona spośród 1261 zawodników podczas eliminacji okręgowych przeprowadzonych 1 marca br. w siedzibach pięciu współorganizatorów Olimpiady: SGH oraz uniwersytetów ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Rozwiązanie testu, który był pierwszym etapem zawodów okręgowych, wymagało doskonałej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i zarządzania. Trzeba było również wykazać się znajomością zagadnień związanych z tegorocznym hasłem przewodnim Olimpiady – społeczną odpowiedzialnością biznesu – oraz orientacją w bieżących wydarzeniach ekonomicznych. Ci, którym test poszedł najlepiej, w drugim etapie w samodzielnie dobranych zespołach rozwiązywali zestaw studiów przypadku. Zwieńczeniem rozgrywek okręgowych były prezentacje wybranych case studies przed Komisją. Do finału przeszło najlepszych 10 zawodników z każdego z pięciu okręgów Olimpiady.

***

Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma polskimi publicznymi uczelniami ekonomicznymi: SGH w Warszawie oraz uniwersytetami ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Partnerami Strategicznymi są Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. VII edycja Olimpiady została objęta patronatem honorowym Ministra Skarbu Państwa.

Olimpiada jest współfinansowana ze środków NBP, PAFW oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.olimpiada.edu.pl