Pokaż/Ukryj opcje strony

Wyłoniono 50 Finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości!

data publikacji: 9 Marca 2011

autor: NBPortal.pl

Wiemy już, kto z 21,5 tysiąca uczestników VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości przystąpi do rywalizacji o indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, stypendia oraz inne atrakcyjne nagrody.

Finaliści to uczniowie, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji okręgowych, przeprowadzonych 3 marca br. w pięciu miastach, w siedzibach współorganizatorów Olimpiady - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz uniwersytetów ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zakwalifikowanie się do finału nie było łatwym zadaniem, wymagało bowiem od zawodników wykazania się doskonałą znajomością takich zagadnień, jak rynek kapitałowy, finanse przedsiębiorstw i zarządzanie strategiczne (tegoroczna, VI edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”). Na teście, który był pierwszym etapem eliminacji okręgowych, trzeba było również wykazać się orientacją w bieżących wydarzeniach ekonomicznych. Ci, którzy rozwiązali go najlepiej, zakwalifikowani zostali do drugiego etapu, w czasie którego w samodzielnie dobranych zespołach rozwiązywali zestaw studiów przypadku. Zwieńczeniem rozgrywek okręgowych były prezentacje wybranych case studies przed Komisją.
Podczas eliminacji okręgowych wszyscy zawodnicy otrzymali od Narodowego Banku Polskiego książkę pt. Nieco inna historia cywilizacji.
Dla laureatów i finalistów uczelnie organizujące Olimpiadę przewidziały znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Otrzymają oni także cenne nagrody rzeczowe: laptopy i sprzęt elektroniczny, a dla dziesięciorga najlepszych finalistów ufundowano stypendia.

***
Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma polskimi publicznymi uczelniami ekonomicznymi - Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz uniwersytetami ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Jednym z partnerów strategicznych Olimpiady jest Narodowy Bank Polski, zaś Portal Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl jest patronem medialnym.
Więcej informacji na temat Olimpiady znajduje się na stronie www.olimpiada.edu.pl.