Pokaż/Ukryj opcje strony

Investment Banking Academy - zapraszamy do udziału

data publikacji: 8 Maja 2013

autor: NBPortal

Studenckie Koło Naukowe Badań nad Konkurencyjnością zaprasza na cykl 7 wykładów w ramach projektu Investment Banking Academy. Zajęcia odbędą się w dniach między 13 a 29 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

IBA to projekt mający za zadanie przygotowanie studentów do pracy w bankowości inwestycyjnej, a pracodawcom umożliwienie znalezienia wyszkolonych i ambitnych potencjalnych pracowników i praktykantów.

Cykl 7 wykładów, prowadzonych przez praktyków z branży bankowości inwestycyjnej, umożliwi zainteresowanym profesjonalne przygotowanie się do pracy,
a pracodawcom poprzez egzamin finalny wyłonienie najlepszych talentów. Zajęcia będą obejmowały również praktyczne case studies (wycena mnożnikowa, DCF, przygotowywanie teaserów, itp.).

Proces rekrutacji na wykłady będzie opierał się na wstępnym teście (który również pomoże ocenić poziom wiedzy słuchaczy) oraz konkursie CV – oczekujemy nawet kilkuset aplikacji, na zakończenie Investment Banking Academy zostanie przeprowadzony test, który wyłoni najlepszych uczestników.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ib-academy.pl.

Harmonogram wykładów:

Termin
Opis
13.05
Droga spółki na giełdę - wymogi regulacyjne
14.05
Due diligence
15.05
Aspekty prawne transakcji M&A
20.05
Transakcje DCM
21.05
Aspekty prawne transakcji DCM
22.05
Transakcje M&A
23.05
Transakcje rynku kapitałowego - ECM
27.05
Test kompetencji
29.05
Zakończenie IBA wraz z rozdaniem dyplomów