Pokaż/Ukryj opcje strony

Wybitni ekonomiści gośćmi WSIiZ. Kolejne odsłony cyklu wykładów ekonomicznych „Zrozumieć Świat”

Ile razy słyszałeś, że kapitalizm to zło? Zastanawiało Cię czy to faktycznie prawda i dlaczego właściwie tak się mówi? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, chcesz nauczyć się reagować na takie stwierdzenia wysuwając solidne argumenty – nie możesz przegapić tego spotkania. Wybitny ekonomista – prof. Witold Kwaśnicki odwiedzi WSIiZ, i podejmie próbę obalenia mitów dotyczących „złego" kapitalizmu.

Wykład prof. Kwaśnickiego odbędzie się 3 grudnia (czwartek), o godzinie 12.00, w Klubie Akademickim IQ, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2. Jego tytuł brzmi: „Kapitalizm – jedyny system ekonomiczny w historii, który wyciągnął ludzkość z biedy". Profesor zapowiada solidną dawkę argumentów, a także analizę problemu obwiniania kapitalizmu oraz „wolnego rynku" za nieszczęścia dawnych i współczesnych społeczeństw.

 Kolejny wykład: „Wolność w Gospodarce"

Spotkanie z prof. Kwaśnickim to oczywiście nie koniec cyklu „Zrozumieć Świat". Kolejny wykład  odbędzie się już 7 grudnia o godz. 12.00, również w Klubie Akademickim IQ, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2. Nad tym co się kryje pod pojęciem wolności w gospodarce dyskutować będą: jeden z najczęściej cytowanych polskich ekonomistów – prof. Jan Winiecki oraz członek Światowej Sieci Wolności Gospodarczej przy Fraser Institute w Vancouver – prof. Andrzej Kondratowicz. Porozmawiają oni m.in. o tym jak wygląda wolność gospodarcza w różnych krajach, czy też jak ją zmierzyć. Zaprezentują także wyniki badań, wywiadów odpowiadających na pytania: „Czy Polacy chcą więcej wolności gospodarczej czy więcej rządowej ingerencji w gospodarkę?" oraz „Czy polscy politycy chcą więcej czy mniej wolności gospodarczej?".

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach. Wykłady z wybitnymi ekspertami w dziedzinie ekonomii mają charakter otwarty, niekomercyjny i mają służyć krzewieniu wiedzy z zakresu współczesnych zagadnień ekonomicznych. Skierowane są przede wszystkim do uczniów, studentów i pracowników rzeszowskich szkół i uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką współczesnych zagadnień ekonomicznych.

Warto również podkreślić, że spotkania nie będą miały charakteru tylko wykładu. Uczestnicy będą mogli wziąć w nich czynny udział zadając pytania i dyskutując z prowadzącym. Zatem zachęcamy Państwa do przesyłania pytań lub bieżących problemów, które proponują Państwo omówić w ramach dyskusji z wybranym prelegentem. Pytania prosimy przesyłać na adres bow@wsiz.rzeszow.pl.

Zgłoszenie uczestnictwa

Osoby zainteresowane udziałem w wykładach proszone są o potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie pod nr tel. (17)8661138 bądź (17)8661254 lub na adres e-mailowy bow@wsiz.rzeszow.pl.

 

Lista załączników