Pokaż/Ukryj opcje strony

VII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości - zapraszamy do udziału!

data publikacji: 30 Września 2011

autor: NBPortal

1 października wystartowały zapisy na VII edycję Olimpiady Przedsiębiorczości – jednej z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce, która rok temu zgromadziła w etapie szkolnym 21,5 tys. uczniów.

Na zwycięzców czeka 10 indeksów SGH i wiele indeksów uniwersytetów ekonomicznych z całej Polski, ponadto stypendia oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zapisy potrwają do 31 października 2011 r.

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których nauka kończy się maturą. Eliminacje szkolne odbędą się już w grudniu 2011 r., okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2012 r. Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej. Hasło przewodnie VII edycji brzmi: „Społeczna odpowiedzialność biznesu”.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów.

Najlepsi zawodnicy otrzymają stypendia, nagrody finansowe, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe: sprzęt komputerowy i elektroniczny. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje.
Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe, jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnych edycji zawodów. Nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia zajęć multimedialnych − zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają licencję na system antyplagiatowy. Ponadto już na samym początku zawodów 50 szkołom, które zgłoszą najwięcej zawodników, zostaną przekazane dwie publikacje dotyczące CSR.

Olimpiada, w tym nagrody dla najlepszych, współfinansowana jest między innymi ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Program Olimpiady i formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie www.olimpiada.edu.pl