Pokaż/Ukryj opcje strony

Poznaj NBP na Dniach Otwartych

Olsztyn, Wrocław, Katowice, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin – to miasta, w których odbędą się tegoroczne Dni Otwarte NBP. Oddziały okręgowe – każdy w innym tygodniu – będą zapraszać gości od maja do października

Hasłem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych jest Poznaj NBP. Jest to także nazwa serwisu internetowego prezentującego podstawowe funkcje banku centralnego. Uczestnicy spotkań w oddziałach NBP będą mieli okazję poznać te funkcje biorąc udział m.in. w grze, dzięki której dowiedzą się, co to jest inflacja i jaki jest cel inflacyjny. Zwiedzający będą mogli również zapoznać się z nową aplikacją NBP Portfel, która podpowiada, jak organizować codzienne wydatki. Z kolei nagrodą za prawidłowe udzielenie odpowiedzi podczas gry Poznaj NBP jest bilet do Escape Roomu, kolejnej atrakcji tegorocznych Dni Otwartych.

Escape Room to pokój z zagadkami logicznymi. Zadaniem uczestnika zabawy jest ich rozwiązanie i odnalezienie klucza umożliwiającego opuszczenie pokoju w określonym czasie. Uczestnicy będą mogli wcielić się w asystentów prezesa, mających do spełnienia bardzo ważną misję.

Zwiedzający będą mogli także upamiętnić swoją wizytę w oddziale NBP, robiąc sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce. 

Dni Otwarte NBP 2016

16–22 maja – Olsztyn

30 maja–5 czerwca – Wrocław

13–18 czerwca – Katowice

12–17 września – Szczecin

26 września – 2 października – Bydgoszcz

10–16 października – Lublin