Pokaż/Ukryj opcje strony

Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć

Po sukcesie dwóch konferencji: „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach" i „Edukacja ekonomiczna w XXI wieku", Forum Obywatelskiego Rozwoju ma przyjemność zaprosić nauczycieli na kolejne spotkanie ze znakomitymi ekonomistami oraz specjalistami w dziedzinie innowacyjnej nauki ekonomii.

Wydarzenie to jest częścią już VII edycji inicjatywy edukacyjnej „Komiksy Ekonomiczne", cieszącej się rosnącą popularnością i uznaniem. Jej celem jest promowanie edukacji ekonomicznej z wykorzystaniem komiksów, które w przystępny sposób przedstawiają często zawiłe zagadnienia gospodarczo-społeczne.

Tegoroczna konferencja pt. „Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć" odbędzie się w piątek 22 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00-16.00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162.

Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju. Konferencja składać się będzie z czterech paneli tematycznych:

1. „Podejścia do edukacji ekonomicznej w Polsce"

W debacie wezmą udział osoby związane zawodowo z przekazywaniem wiedzy o ekonomii i postarają się odpowiedzieć na pytanie "Po co nam ta Ekonomia?" i jak skutecznie jej nauczać.

  • Marcin Piasecki, dziennikarz - moderator
  • Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR - ekspert
  • Krystyna Brząkalik, metodyk - ekspert
  • prof. Ewelina Nojszewska (tbc.), wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - ekspert
  • prof. Bogusław Czarny (tbc.), wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - ekspert

2. „O komiksach i innowacjach w edukacji ekonomicznej"

W tej części konferencji zaprezentowane zostaną nowoczesne metody nauczania ekonomii i podstaw przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem wiodącego projektu edukacyjnego Forum Obywatelskiego Rozwoju – „Komiksów Ekonomicznych".

  • Jakub Przeździecki, koordynator projektów FOR
  • Barbara Czepik, doradca metodyczny, WCIES

3. „Gry ekonomiczne – od teorii do praktyki"

Panel dotyczył będzie przedstawienia kolejnej alternatywy w nauce ekonomii. Prowadzący opowiedzą o trzech projektach gier, których celem jest nauka zasad rządzących ekonomią oraz ujawnią tajemnice rozpowszechnionej na całym świecie gry planszowej Cash Flow o zarządzaniu kapitałem.

  • Katarzyna Teter i Teresa Notz (tbc.) z Banku Zachodniego WBK
  • dr Magdalena Cicharska, SGH

4. „Stan edukacji ekonomicznej w Polsce"

Wykład wygłosi prof. Leszek Balcerowicz. Uczestnicy konferencji będą mogli również zadać pytania.

  • Prof. Leszek Balcerowicz

Zapraszam również na stronę internetową FOR pod adresem www.for.org.pl  oraz na portal projektu www.komiksy-ekonomiczne.pl.