Pokaż/Ukryj opcje strony

Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Przedsiębiorczości już 3 marca!

data publikacji: 17 Stycznia 2011

autor: NBPortal.pl

Ogłoszono już listę 1250 uczestników eliminacji okręgowych VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

1250 spośród blisko 21,5 tysiąca uczniów zgłoszonych do eliminacji szkolnych zostało zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, które odbędą się 3 marca 2011 r. na pięciu uczelniach ekonomicznych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na uniwersytetach ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Następnie, 7 kwietnia 2011 r., pięćdziesięciu najlepszych zawodników zmierzy się w finale Olimpiady, której hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”.

Zawodnicy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Ci, którzy zaleźli się w grupie zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, uzyskają uprawnienia do udziału w specjalnym, elitarnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają wartościowe publikacje, między innymi od Narodowego Banku Polskiego.

Wśród ich szkół rozlosowana zostanie natomiast nagroda specjalna – wysokiej jakości interaktywna tablica, umożliwiająca prowadzenie dynamicznych, multimedialnych zajęć. Dodatkowo wszystkie szkoły zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych otrzymają roczną licencję na system antyplagiatowy.

Na 25 najlepszych zawodników VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i ich opiekunów merytorycznych czekają też notebooki, palmtopy i aparaty fotograficzne oraz nagrody finansowe. Dla 10 osób, które osiągną najwyższe noty ufundowano stypendia w wysokości 5 tys. zł. Laureaci Olimpiady na mocy uchwał senatów poszczególnych uczelni uzyskają ponadto specjalne uprawnienia w postępowaniach kwalifikacyjnych do szkół wyższych.

Szkoły, z których wywodzić się będą laureaci VI edycji Olimpiady, zostaną uhonorowane zestawami publikacji przydatnymi w przygotowaniach uczniów do Olimpiady w kolejnym roku szkolnym.

Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z uczelniami ekonomicznymi – SGH w Warszawie oraz uniwersytetami ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Jednym z Partnerów Strategicznych jest Narodowy Bank Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.olimpiada.edu.pl.