Pokaż/Ukryj opcje strony

Olimpiada Przedsiębiorczości – etap szkolny zakończony!

data publikacji: 9 Grudnia 2010

autor: NBPortal

2 grudnia 2010r. w 1116 szkołach ponadgimnazjalnych z całej Polski odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości. Do VI edycji zgłoszono rekordową liczbę – 21,5 tysięca – zawodników. Wyniki etapu szkolnego zostaną ogłoszone 10 stycznia 2011 r., a szacunkowe progi punktowe już 7 grudnia 2010 r. Do kolejnego etapu przechodzi 1250 osób.

W etapie szkolnym zawodnicy zmierzyli się z testem wyboru obejmującym zagadnienia z zakresu ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”. Zapytani o opinię zawodnicy przyznali, że poziom trudności testu był wysoki, a szczególne wyzwanie stanowiły pytania dotyczące rynku giełdowego.

Oficjalne wyniki eliminacji szkolnych, czyli lista 1250 zawodników zakwalifikowanych do drugiego etapu zawodów zostaną ogłoszone 10 stycznia 2011 r. Z kolei najlepsi uczestnicy eliminacji okręgowych znajdą się w finale, który rozstrzygnie o tym, kto zakwalifikuje się do grona zwycięzców. Czekają na nich indeksy czołowych ekonomicznych uczelni w kraju, jak również stypendia oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe. Wartościowe nagrody przewidziano także dla nauczycieli oraz szkół.
 

***


Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości oraz rozbudzanie i wzmacnianie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych. W minionych pięciu edycjach wzięło udział łącznie blisko 90 000 uczniów.

Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z uczelniami ekonomicznymi – SGH w Warszawie oraz Uniwersytetami Ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Jednym z dwóch Partnerów Strategicznych Olipmiady jest Narodowy Bank Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.olimpiada.edu.pl.