Pokaż/Ukryj opcje strony

XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

data publikacji: 6 Lutego 2012

autor: NBPortal.pl

Do walki w XXV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej stanęło ponad 12 710 uczniów z 805 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. 13 stycznia bieżącego roku odbyły się półfinały, została więc ostatnia prosta, na której zmierzą się najlepsi.

Ostatni trzeci etap olimpiady odbędzie się 24 i 25 marca 2012 r. w Centrum Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance koło Warszawy.

Uczestnicy Olimpiady będą odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego” oraz rozwiązywali zadanie analityczne i 30 pytań testowych wielokrotnego wyboru.

Do części ustnej egzaminu – w drugim dniu zawodów – przystąpią tylko ci uczestnicy, którzy z części pisemnej uzyskają minimum kwalifikacyjne. Każdy uczestnik podczas tej części egzaminu będzie odpowiadał na pytanie zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie pytań oraz prezentował wskazany przez jury jeden z pięciu wcześniej zadanych tematów.

Trzydziestu laureatów Olimpiady ma zagwarantowany indeks Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, otrzyma nagrody rzeczowe oraz weźmie udział w gali z udziałem władz państwa.