Pokaż/Ukryj opcje strony

Znamy nazwiska 50 finalistów tegorocznej Olimpiady Przedsiębiorczości

data publikacji: 11 Marca 2013

autor: NBPortal

Po całodniowych rozgrywkach etapu okręgowego, które miały miejsce 7 marca br. w 5 komitetach okręgowych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, poznaliśmy listę 50 uczniów, którzy 4 kwietnia br. walczyć będą w finale o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych, stypendia oraz nagrody rzeczowe. Najlepszych wyłoniono z ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do zawodów okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości.

Na zawodach okręgowych 7 marca br. uczniów gościły publiczne uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W pierwszej kolejności zawodnicy zmierzyli się z testem wymagającym wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, a także znajomości zagadnień z hasła zmiennego „Ludzie w przedsiębiorstwie” oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach świata gospodarki i biznesu. W drugim etapie w każdym z okręgów 50 najlepszych zawodników przystąpiło do prac grupowych – rozwiązywali oni zestaw studiów przypadku. Zwieńczeniem rozgrywek była prezentacja wybranych case studies przed Komisją. Do finału zaproszono po 10 osób z każdego okręgu.

„W tym roku niespodziewanie wysoki był próg punktowy w okręgu SGH – aby przejść do drugiego etapu zawodów należało zdobyć aż 39 punktów z testu przy skali od minus 37,5 do plus 75 pkt. możliwych do zdobycia. Świadczy to o tym, że uczniowie odrobili zadanie domowe – byli świetnie przygotowani a walka była wyrównana” – mówi Marcin Dąbrowski z Komitetu Głównego Olimpiady.

Już na etapie okręgowym zawodnicy i szkoły otrzymali pierwsze nagrody. Wszyscy uczestnicy etapu okręgowego są uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymali publikacje od Wydawnictwa Difin. Natomiast szkoły tych zawodników otrzymają roczne licencje na system antyplagiatowy Antyściąga.pl. Jednej z nich – I LO w Pile – przypadła ponadto nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia zajęć multimedialnych, ufundowana przez firmę Plagiat.pl.

Z listą finalistów oraz z testem i zadaniami eliminacji okręgowych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Mecenasem programu stypendialnego jest Bank BGŻ.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, biuro@olimpiada.edu.pl).