Pokaż/Ukryj opcje strony

Nagrodzono laureatów Olimpiady Przedsiębiorczości

data publikacji: 29 Czerwca 2011

autor: NBPortal

25 najlepszych zawodników, ich opiekunowie merytoryczni i dyrektorzy szkół spotkali się na uroczystości wręczenia dyplomów i nagród, na którą zaproszono również przedstawicieli uczelni ekonomicznych współorganizujących zawody, partnerów Olimpiady oraz mediów.

20 czerwca 2011 roku w Szkole Głównej Handlowej podczas uroczystej gali laureaci Olimpiady Przedsiębiorczości i ich opiekunowie merytoryczni otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe oraz stypendia. Na laureatów czekają ponadto indeksy oraz znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia do pięciu uczelni ekonomicznych (SGH w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu).

Życzę wam wielu sukcesów, życzę wam odwagi, ponieważ Polska potrzebuje odważnych, mądrych młodych ludzi – powiedział prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, zwracając się do laureatów.

 

Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma polskimi publicznymi uczelniami ekonomicznymi: SGH w Warszawie, uniwersytetami ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości oraz wzmacnianie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych. Program obejmuje zagadnienia z pogranicza ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej. Hasło przewodnie VI edycji Olimpiady brzmiało: „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”. Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do etapu szkolnego VI edycji zgłoszono ponad 21 tys. zawodników z 1116 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zwycięzcą zawodów został Piotr Romanik z III Licem Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku.

Narodowy Bank Polski jest partnerem strategicznym Olimpiady Przedsiębiorczości, a Portal Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl jest patronem medialnym.