Pokaż/Ukryj opcje strony

Poznaliśmy 25 laureatów VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

data publikacji: 15 Kwietnia 2011

autor: NBPortal

Zwycięzcą tegorocznych zawodów został Piotr Romanik, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, który w finale pokonał 49 rywali.

- Udział w olimpiadzie to nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy, ale i nauka pracy w grupie, pod presją czasu i w stresie. Wygrana cieszy tym bardziej, że poziom przygotowania zawodników był niezwykle wysoki, a rywalizacja trwała do samego końca – mówi Piotr Romanik.

Zawody centralne odbyły się 7 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyłoniły one 25 laureatów spośród 50 najlepszych z 21,5 tysiąca licealistów, którzy w grudniu 2010 r. przystąpili do eliminacji szkolnych. Zwycięzca uzyskał w finale 92,5 pkt ze 125 możliwych do zdobycia, wyprzedzając o 9,5 pkt zawodnika, który zajął drugie miejsce – Macieja Smółko, również ucznia III LO w Białymstoku. Wśród 5 najlepszych zawodników znaleźli się ponadto: Mateusz Małek z LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, Krzysztof Caruk z XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie oraz Tomasz Kleszcz z LXIV LO im. S. I. Witkiewicza w Warszawie. Tegoroczna, VI edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”.

Potyczki finałowe były interesujące – w pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy, który sprawdzał znajomość zagadnień z takich obszarów jak rynek kapitałowy, finanse przedsiębiorstw i zarządzanie strategiczne. W drugim etapie zawodników czekało wygłoszenie i obrona przed komisją centralną przygotowanej uprzednio prezentacji.

Dla laureatów i finalistów uczelnie organizujące Olimpiadę przewidziały znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Otrzymają oni także cenne nagrody rzeczowe - laptopy i sprzęt elektroniczny, a dla dziesięciorga najlepszych finalistów ufundowano stypendia.


Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma polskimi publicznymi uczelniami ekonomicznymi - Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz uniwersytetami ekonomicznymi w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.
Jednym z partnerów strategicznych Olimpiady jest Narodowy Bank Polski, zaś Portal Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl jest patronem medialnym.
Więcej informacji na temat Olimpiady znajduje się na stronie www.olimpiada.edu.pl.