Pokaż/Ukryj opcje strony

Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Poznaniu zaprasza na Dni Otwarte

Po wakacyjnej przerwie, już od 7 września Oddział Okręgowy NBP w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 12 otwiera swoje podwoje i zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty Dni Otwartych Narodowego Banku Polskiego.

Odwiedzający poznają wojenne losy polskiego złota oraz będą mogli wziąć udział w dwóch grach tematycznych – fabularnej i multimedialnej. Ponieważ Dni Otwarte zbiegają się z terminem obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, merytoryczny wstęp do wystawy, opowiadający o sytuacji historycznej i politycznej we wrześniu 1939 r., a także o Banku Polskim i jego zasobach, przedstawią politolodzy z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Prelekcje, gry i zabawy każdorazowo będą dostosowane do wieku zwiedzających.

Ponadto uczestnicy Dni Otwartych będą mogli obejrzeć kilka innych wystaw. Jedną z nich jest ekspozycja „Relikty budowli pałacowo-sakralnych na Ostrowie Lednickim", obejmująca plansze oraz oryginalne zabytki sprzed ponad 1000 lat. Przewodnikami po niej będą archeolodzy z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Z kolei wystawa „Jam jest Ioannes Dlugossius", zorganizowana zostanie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Przygotowano również wystawę monet okolicznościowych NBP.

Dla dzieci i młodzieży wyjątkową atrakcją będzie wystawa skarbonek z całego świata, a także sztaba złota o wadze 12,5 kg, z którą będzie można się sfotografować. Zwiedzający uzyskają informacje na temat euro oraz zabezpieczeń polskich banknotów.

Zgłaszającym się grupom zapewniamy ciekawą lekcję poza murami szkoły w terminach od 7 do 11 września, po uprzednim umówieniu, w godzinach 9:00-13:00. Czas zwiedzania wynosi ok. 1,5 godz. A w sobotę, 12 września, zapraszamy wszystkich chętnych w godzinach 10:00-16:00. Wstęp wolny!

Zapisy przyjmuje Izabela Pietrzak, tel. 22 186 12 63 lub 605 030 540.

Serdecznie zapraszamy!