Pokaż/Ukryj opcje strony

Narodowy Bank Polski jest trendy

„Warszawa jest trendy" to trzydniowa impreza kulturalno-rozrywkowa, zaplanowana na pierwszy weekend września. Narodowy Bank Polski weźmie w niej udział już po raz trzeci i będzie jedyną instytucją reprezentującą sektor bankowy.

W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się koncerty, widowiska plenerowe, imprezy kulturalne i rekreacyjne dla różnych grup odbiorców. Początek imprezy w piątek 2 września, o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę 4 września, o godz. 20.00 (szczegółowy program).

Narodowy Bank Polski otworzy swoje podwoje dla gości w sobotę 3 września od godz. 10.00 do 18.00. Na dziedzińcu Centrali NBP przy Świętokrzyskiej 11, w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz w sali im. Władysława Grabskiego w Centrali czekać na nich będą liczne atrakcje. M.in.: 12,5-kilogramowa sztaba złota, stanowisko mincerskie, sejf-trenażer i kurs rozpoznawania autentyczności polskich banknotów. Po raz pierwszy w ramach akcji „Warszawa jest trendy" zostanie udostępniony bankowóz pilnowany przez uzbrojonych konwojentów. Nie lada atrakcją będzie też pokój zagadek, z którego dzieci będą próbowały się wydostać wcielając się w role asystentów prezesa NBP i przeszukiwanie skarbcowych skrytek w Centrum Pieniądza. Do dyspozycji zwiedzających będą strategiczne gry ekonomiczne, animacje i filmy, wirtualny bankier, jedna z największych w Polsce kolekcji monet oraz Laboratorium autentyczności.

Wydarzenie będzie również kolejną okazją do obejrzenia przedstawienia Teatru Małego Widza „Co zdarzyło się w Manko?", które zostało przygotowane we współpracy z NBP. Spektakl dla dzieci w wieku 6-9 lat prezentowany będzie w sali im. Władysława Grabskiego o godzinie 13.00.