Pokaż/Ukryj opcje strony

Młodzi przedsiębiorcy do dzieła!

data publikacji: 21 Stycznia 2015

autor: NBPortal

Czy gimnazjaliści mogą prowadzić własną firmę? W jaki sposób zbadać rynek i jego potrzeby? Jak prowadzić skuteczny marketing? Odpowiedzi na te pytania poznają nauczyciele i uczniowie gimnazjów, którzy przystąpią do wiosennej edycji programu Młodzi Przedsiębiorczy organizowanego przez Fundację CEO we współpracy z Narodowym Bankiem Polski. Do 18 lutego 2015 r. (lub do wyczerpania miejsc) trwa nabór do kolejnej edycji programu - kursu Prowadzimy własną firmę.

Od marca do czerwca z uczestnikami kursu „Prowadzimy własną firmę" przejdziemy przez wszystkie najważniejsze etapy tworzenia przedsiębiorstwa.

Uczestnicy kursu zdobędą umiejętności oraz praktyczne doświadczenia w zakresie: prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w wirtualnej rzeczywistości odzwierciedlającej realia rynkowe i administracyjne; umiejętności znajdywania sprzymierzeńców i partnerów; planowania i realizowania działań zespołowych, dysponowania i zarządzania ograniczonymi zasobami oraz analizowania ryzyka.

Udział w programie Młodzi Przedsiębiorczypomaga także nauczyć się jak organizować i realizować działania zespołowe, zarządzać pracą własną i innych, uzyskiwać i dawać informacje zwrotne. Pokazuje, w jaki sposób dysponować ograniczonymi środkami materialnymi, analizować ryzyko, promować swoje pomysły.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników multimedialne lekcje, spotkania online z ekspertami a także publikacje i scenariusze zajęć o gospodarce i przedsiębiorczości. Na zakończenie programu odbędzie się uroczysta gala finałowa, na którą zaproszone zostaną najlepsze zespoły.

Projekt Młodzi Przedsiębiorczy jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i premiowany przez Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS NBP. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: www.mlodziprzedsiebiorczy.pl

 

Koordynator projektu:

Magdalena Świderska

koordynatorka projektu Młodzi Przedsiębiorczy

e-mail: magdalena.swiderska@ceo.org.pl,

tel: 22 659 62 05 wew. 105