Pokaż/Ukryj opcje strony

Makao, Madera i studia podyplomowe to nie wszystko!

data publikacji: 12 Października 2010

autor: NBPortal.pl

Nagrody w konkursie Global Management Challenge 2010 to tylko jeden z wielu powodów, dla których do konkursu zgłaszają się studenci i menedżerowie z całej Polski. Największą wartość programu stanowi nauka przez doświadczenia i możliwość rywalizacji na forum ogólnokrajowym. Do nadchodzącej edycji projektu zgłosiło się już ponad 150 zespołów. Rejestracja trwa!

Global Management Challenge to największa na świecie symulacja biznesowa – zaawansowana gra strategiczna, która odbywa się równolegle w 32 państwach. Polskie edycje programu gromadzą w każdej edycji 2000 uczestników. Samych „absolwentów” jest już ponad  15 000, a wśród nich studenci stu największych polskich ośrodków akademickich.

W konkursie biorą udział zespoły (3-5 osób) tworzone przez studentów lub reprezentantów firm. Każda drużyna przyjmuje rolę zarządu wirtualnego przedsiębiorstwa, który przez kilka miesięcy podejmuje strategiczne decyzje związane ze wszystkimi obszarami działalności (sprzedaż, produkcja, marketing, zarządzanie personelem i in.).

Największą wartością konkursu jest możliwość nauki przez praktykę. Zarządzanie wirtualną firmą pozwala spojrzeć „z lotu ptaka” na procesy zachodzące w organizacji. Rozwój świadomości biznesowej przyczynia się również do sukcesów w codziennym lub przyszłym, realnym życiu zawodowym.

Konkurs GMC to również niepowtarzalna okazja dla „młodych talentów” do rywalizacji z profesjonalistami, którzy reprezentują największe firmy z całej Polski. Tworzy to wiele możliwości, których efektem mogą stać się nawet praktyki czy staże w uczestniczących w konkursie firmach.

Od wielu lat GMC wspiera Narodowy Bank Polski.


Rejestracja zespołów (3-5 osób) do nadchodzącej, już XI polskiej edycji konkursu GMC Poland 2010 potrwa do 20 października. Udział w programie mogą brać wszyscy studenci zainteresowani rozwijaniem wiedzy z obszaru zarządzania. Start drużyn studenckich jest bezpłatny dzięki wsparciu sponsorów konkursu.

GMC 2010 składać się będzie z programu treningowego (start 25 października), dwóch etapów on-line (listopad – grudzień 2010, styczeń – luty 2011) oraz finału krajowego (marzec 2011) i światowego (kwiecień 2011). Nagrodami w konkursie są m.in. wyjazd na Światowy Finał GMC do Makao, studia podyplomowe oraz bilety lotnicze na Maderę.


Jednym z Patronów Honorowych jest Narodowy Bank Polski, a Patronem Internetowym – Portal Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl.


Więcej informacji: www.gmcpoland.pl.