Pokaż/Ukryj opcje strony

Rozpoczyna się letnia edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

data publikacji: 6 Marca 2014

autor: NBPortal

Rusza XIII edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego - ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego, a Minister Edukacji Narodowej objął patronat honorowy nad przedsięwzięciem.

W nadchodzącym tygodniu, w dniach 10–13 marca 2014 roku, w siedmiu miastach: Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Kielcach odbędą się spotkania inaugurujące trwający do czerwca semestr letni EUD. Przygodę z ekonomią i biznesem rozpocznie ponad 850 uczniów.

Każdy student EUD otrzyma indeks, do którego będzie zbierać pieczątki poświadczające uczestnictwo w zajęciach. Na podstawie zebranych stempelków uczestnicy EUD otrzymają zaliczenie semestru oraz dyplomy poświadczające ukończenie EUD. Semestr zajęć zakończy się testem wiedzy. Trzy osoby, które w danym ośrodku zdobędą najwięcej punktów, otrzymają wartościowe nagrody.

Semestr obejmie sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Na zajęciach dowiedzieć się będzie można bardzo wielu ciekawych rzeczy. Wykładowcy wraz ze słuchaczami zajęć szukać będą m.in. odpowiedzi na pytania: dlaczego jedne kraje są biedne a inne bogate, od czego zależy rozwój i dobrobyt, skąd się biorą pieniądze, czym jest marketing, jak przekonać innych do swoich racji czy ekologia w biznesie się opłaca, jak motywować innych do działania oraz czy nauka się opłaca?

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.