Pokaż/Ukryj opcje strony

Konkurs „Bieguny Ekonomii”

data publikacji: 17 Listopada 2011

autor: NBPortal

Instytut Marka Kamińskiego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim zapraszają do udziału w konkursie „Bieguny ekonomii". W ramach konkursu grupy uczniowskie mają za zadanie przygotować projekt wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem opracowania prawidłowego biznesplanu i planu promocji.

Udział w konkursie dla członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls i uczniów należących do Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości.

W konkursie, skierowanym do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, maksymalnie pięcioosobowe zespoły uczniów działających w Szkolnych Klubach Przedsiębiorczości, przygotowują plan wyprawy. Mają za zadanie zwrócić szczególną uwagę na opracowanie prawidłowego biznesplanu i planu promocji wycieczki.

Praca konkursowa musi mieć formę prezentacji zapisanej w programie PDF (Acrobat Reader) w trybie zgodności z Youtube, do pliku PDF mogą być dołączone filmy w formacie w zgodności z Youtube.

Autorzy trzech najlepszych prac (dwie prace wybrane przez Kapitułę Konkursu w kategorii „gimnazja” i „szkoły ponadgimnazjalne" i jedna wyłoniona przez internautów) wezmą udział - wspólnie z Markiem Kamińskim – w weekendowym obozie survivalowym „Pierwszy krok do zdobycia biegunów”, który będzie odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2012 roku.

Zespoły rejestrują się do konkursu do 31 grudnia 2011 roku na stronie www.biegunyekonomii.pl. Następnie mają czas do 9 marca 2012 roku na przesłanie swoich pomysłów na wyprawę uczniowską.

Celem konkursu jest m.in.:

  • pokazanie innego oblicza ekonomii poprzez narzędzia z dziedziny planowania projektów i budżetu,
  • promowanie kreatywności i pracy własnej – zarówno grupowej, jak i indywidualnej, zachęcenie nauczycieli należących do Klubu IMPULS do realizacji działań w ramach Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości mających na celu upowszechnianie wiedzy w zakresie celów i zadań realizowanych przez bank centralny w Polsce,
  • pozyskanie nowych członków Klubu Impuls wśród nauczycieli nie zrzeszonych w klubie i zachęcenie do zaangażowania się w projekty realizowane przez Klub IMPULS.

Szczegółowe informacje: http://www.biegunyekonomii.pl