Pokaż/Ukryj opcje strony

23 tysiące uczniów w zawodach Olimpiady Przedsiębiorczości

data publikacji: 5 Grudnia 2013

autor: NBPortal

5 grudnia br. rekordowa w historii Olimpiady liczba uczniów przystąpiła do pierwszego etapu zawodów. W 1214 szkołach z całej Polski uczestnicy zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej. Już 2 godziny po zawodach mogli przekonać się jak im poszło w tym roku – na stronie olimpiady opublikowano klucz odpowiedzi do testu. Dzięki specjalnemu systemowi komputerowemu wstępne wyniki w skali całego kraju będą znane już 10 grudnia.

W tym roku Olimpiada odnotowała dwa rekordy zgłoszeń: liczba uczniów (23 tys.), i liczba szkół (1214) jest najwyższa w 9-letniej historii zawodów. Młodych pasjonatów ekonomii przyciągnęło atrakcyjne hasło przewodnie IX edycji: „Własna firma”.

Dzięki systemowi elektronicznych protokołów szacunkowe progi punktowe wskazujące, kto ma szanse na awans do kolejnego etapu, będą znane już 5 dni po zawodach. Wyniki finalne – lista 1250 zawodników drugiego etapu – znane będą na początku stycznia przyszłego roku.

Uczniowie rywalizują o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych, a także o atrakcyjne nagrody rzeczowe. W eliminacjach szkolnych zadaniem zawodników było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań. Oprócz wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania sprawdzały one też znajomość zagadnień związanych z hasłem zmiennym Olimpiady oraz orientację w bieżących wydarzeniach ze świata gospodarki i biznesu.

Z testem zawodów szkolnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z Biurem Olimpiady Przedsiębiorczości
(tel. +48 22 564 9725, biuro@olimpiada.edu.pl).