Pokaż/Ukryj opcje strony

I Forum Kobiet w logistyce

data publikacji: 16 Kwietnia 2012

autor: NBPortal.pl

10 maja 2012 r. w Warszawie odbędzie się pierwsza w historii branży TSL (transport-spedycja-logistyka) konferencja dedykowana Paniom - I Forum Kobiet w Logistyce pt. "Kobiety w świecie logistyki. Makroekonomiczne podstawy decyzji zarządczych." Organizatorem Forum jest portal Pracujwlogistyce.pl.

Spotkanie ma służyć promocji i wsparciu Kobiet pracujących w logistyce oraz wpłynąć na zmianę sposobu myślenia otoczenia zewnętrznego o usługach TSL, które postrzegane są jako proste usługi przemieszczania towarów transportem drogowym. Tymczasem współczesna logistyka obejmuje nie tylko zagadnienia transportowe i spedycyjne, ale również szereg zagadnień makroekonomicznych, które w globalnej gospodarce stanowią podstawię działalności firm TSL, a w których to stanowiska operacyjne zajmują przede wszystkim Kobiety i to one odpowiadają w dużej mierze za umowy oraz planowanie budżetów projektów usług logistycznych.

Koncentrując się podczas I Forum Kobiet w Logistyce na zagadnieniach makroekonomicznych, organizatorzy konferencji chcą zwrócić uwagę na to, jak ważna jest ich znajomość w globalnym świecie usług oraz jakie korzyści możemy osiągnąć kierując się wiedzą ekonomiczną w codziennym wykonywaniu obowiązków zawodowych, co w dobie niepewności gospodarczej i widma kryzysu, nabiera szczególnego znaczenia. Nie zabraknie też tematów związanych z rozwojem zawodowym i promocją Kobiet w logistyce. Organizatorzy przewiedzieli też szereg niespodzianek dla uczestniczek Forum, w tym warsztat mody ze stylistą. Na koniec spotkania zostaną ogłoszone wyniki Konkursu "Kobieta w logistyce 2011".

Partnerami I Forum Kobiet w logistyce zostały firmy: Prologis, DB Schenker, Remedium Doradcy Finansowi oraz ECDDP i Mary Kay. Patronat nad wydarzeniem objęli: Instytut Logistyki i Magazynowania, OdpowiedzialnyBiznes.pl, NPBportal.pl, Międzynarodowe Forum Kobiet, Wyższa Szkoła Logistyki, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu, Wyższa Szkoła Cła i Logistyki. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Rektora Szkoły Głównej Handlowej.

Wśród patronów medialnych znaleźli się: Puls Biznesu, magazyn Think Tank, Radio PIN, portal Sukces pisany szminką, Kobietysukcesu.eu, magazyn BusinessWomen&life oraz WarehouseMonitor, TSL Biznes, etransport.pl, Spedycje.pl, Logistyka.infor.pl, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn.

Informacje o szczegółach programu i możliwości udziału znajdują się na stronie: www.pracujwlogistyce.pl