Pokaż/Ukryj opcje strony

„Gdyby to zależało ode mnie, to…”

data publikacji: 24 Czerwca 2015

autor: NBPortal

Co można i powinno się zrobić aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Już po raz czwarty Obserwator Finansowy zaprasza do udziału w konkursie „Gdyby to zależało ode mnie, to…".

Konkurs jest skierowany do wszystkich: nauczycieli, studentów, wykładowców, dziennikarzy, pracowników administracji publicznej, samorządowców, analityków, bankowców, także dla osób nie związanych na stałe z sektorem finansowym i młodszych czytelników, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Przedmiotem pracy (tekstu lub materiału video) powinna być analiza jednej z wybranych dziedzin lub gałęzi gospodarki (np. finanse publiczne, opieka zdrowotna, ubezpieczenia społeczne, finansowanie i budowa infrastruktury, edukacja, etc.) wskazująca możliwe rozwiązania problemów sektora/dziedziny, sposoby poprawienia efektywności, sprawności, skuteczności.

Na prace konkursowe spełniające wymogi regulaminu czekamy do 31 maja 2015 r.

Oceny prac oraz wyłonienia laureatów konkursu dokonuje Kapituła Konkursu w skład, której wchodzą:

  • Katarzyna Zajdel-Kurowska – przewodnicząca jury, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego,
  • Dobiesław Tymoczko, zastępca dyrektora Departamentu Stabilności Finansowej NBP,
  • Jan Cipiur, dziennikarz związany ze Studiem Opinii,
  • Jacek Ramotowski, dziennikarz specjalizujący się w problematyce bankowej i finansowej,
  • Krzysztof Bień, redaktor naczelny portalu ObserwatorFinansowy.pl.

Na zwycięzcę konkursu czeka iPad mini Retina. Z laureatem spotka się także prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego.

Nasz konkurs to także szansa sprawdzenia swojego pióra w publicznej wypowiedzi. Jesteśmy otwarci na szerszą współpracę z uczestnikami naszego konkursu także po jego zakończeniu. Tak się stało w przypadku laureatów poprzednich edycji.