Pokaż/Ukryj opcje strony

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na studia

data publikacji: 5 Września 2011

autor: NBPortal.pl

8 września o godz. 15.00 ruszają zapisy na kolejny semestr zajęć EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Poznaniu. Po raz pierwszy o indeks studenta EUD starać się też będą mogli uczniowie z Kielc, gdzie rusza inauguracyjny semestr zajęć. Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rozpoczął swoją działalność w 2008 roku jako inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wsparcie Narodowego Banku Polskiego umożliwiło rozszerzenie działalności na inne miasta Polski. W chwili obecnej działają ośrodki EUD przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie w Białymstoku. Lada dzień rusza kolejny ośrodek EUD – przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. „Uruchomienie zajęć w Kielcach to ważny krok w rozwoju projektu EUD. Mam nadzieję, iż z pomocą kolejnych partnerów oraz wsparciu Narodowego Banku Polskiego takie zajęcia będziemy mogli oferować uczniom klas 5. i 6. szkoły podstawowej z wielu kolejnych miast” – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji.

EUD funkcjonujące przy SGH w Warszawie do rozdania ma 150 indeksów, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Poznaniu oraz WSEiP w Kielcach przyjmą na studia 120 małych studentów, zaś Uniwersytet w Białymstoku – 100.

Uczestnictwo w zajęciach EUD jest nieodpłatne – podkreśla Dąbrowski. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Wykłady, prowadzone przez nauczycieli akademickich, służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, młodzi studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi danego ośrodka.

Oprócz zajęć stacjonarnych, studenci EUD mogą uczestniczyć w innych formach aktywności, realizowanych za pośrednictwem strony internetowej programu (www.uniwersytet-dzieciecy.pl). Mali eksperci EUD prowadzą blogi ekonomiczne, tworzą komiksy promujące przedsiębiorczość, biorą udział w różnego rodzaju konkursach edukacyjnych. Najlepsi z nich są nagradzani. Od niedawna studenci EUD mają też swoje pismo. Niedawno ukazał się premierowy numer Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia” skierowany do nastolatków zaciekawionych przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem. Czasopismo wydawane jest w wersji drukowanej i internetowej dostępnej na: http://www.ekonopedia.pl/

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Walka o indeksy EUD rozpocznie się 8 września, punkt 15.00. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a miejsca zapełniają się błyskawicznie