Pokaż/Ukryj opcje strony

Ekonomiczne Gry Uliczne

data publikacji: 29 Września 2011

autor: NBPortal

Zachęcamy młodzież do pogłębiania wiedzy na temat banknowości centralnej, polityki pieniężnej, systemów płatniczych, euro oraz numizmatyki w niecodzienny sposób – poprzez udział w Ekonomicznych Grach Ulicznych organizowanych przez Narodowy Bank Polski w ośmiu miastach w Polsce – Bydgoszczy, Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie, Opolu oraz Kędzierzynie Koźlu, Olesnie i Prudniku.

W zabawie biorą udział czteroosobowe zespoły, których zadaniem jest odnalezienie w ich mieście punktów kontrolnych i udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu ekonomii, aby uzyskać wskazówki do dalszych „podchodów”.

Dla zwycięskich drużyn przewidziane są nagrody:

  • za I miejsce – kupony podarunkowe o wartości 500 zł dla każdego gracza w drużynie,
  • za II miejsce – kupony podarunkowe o wartości 300 zł dla każdego gracza w drużynie,
  • za III miejsce – kupony podarunkowe o wartości 100 zł dla każdego gracza w drużynie.

Najbliższa Ekonomiczna Gra Uliczna odbędzie się już 1 października w Kędzierzynie Koźlu, a tydzień później – 8 października w Olesnie. 15 października edukacyjne ścieżki przejdą drużyny w Prudniku, Lublinie, Szczecinie i Rzeszowie. Cykl zabaw zakończy się 22 października w Opolu.
Edycja gry w Bydgoszczy odbyła się 23 września – została zorganizowana przez bydgoski oddział NBP oraz Kujawsko-Pomorską Chorągiew ZHP pod hasłem „Podchody Harcerskie”. Gra miała charakter integracyjny – uczestniczyły w niej patrole, w których znalazły się dzieci niepełnosprawne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.nbp.pl/Gry2011