Pokaż/Ukryj opcje strony

Ekonomiczne Gry Uliczne na Opolszczyźnie już za nami

foto3

Zdarte podeszwy butów, pot na skroniach, cenne nagrody i wielkie uśmiechy. Tak było w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu i Opolu, podczas Ekonomicznych Gier Ulicznych, organizowanych przez Oddział Okręgowy NBP w Opolu oraz Politechnikę Opolską.

W kolejne soboty października odbyły się na Opolszczyźnie Ekonomiczne Gry Uliczne, których organizatorami był Oddział Okręgowy NBP w Opolu oraz Politechnika Opolska. Konkurs zawitał tym razem do Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla i Opola. Do udziału zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem uczestników było dotrzeć do miejsc, których zdjęcia otrzymali oraz rozwiązać zadania z ekonomii i przedsiębiorczości.

Rano w sobotę drużyny otrzymały wiadomość na profilach Facebook ze zdjęciami miejsc, do których powinni dotrzeć. Drużyna która sfotografowała się na tle wskazanego miejsca, otrzymywała pytanie z ekonomii. Ważne było, by nie popełniać błędów, gdyż za błąd organizatorzy doliczali uczestnikom 15 minut do ich czasu. „Już na mecie mogło się okazać, że drużyna, która przebyła trasę najszybciej, po doliczeniu minut karnych, ląduje na ostatnich miejscach” – mówi Sławomir Kusz z Oddziału NBP w Opolu, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Młodym ludziom bardzo podobało się to, że gra toczy się dzięki aplikacjom Messenger i Facebook, które pozwalają na stały bezpośredni kontakt z organizatorami.

W grze wzięło udział 130 osób, a najlepsi otrzymali bony podarunkowe do sklepów Empik.