Pokaż/Ukryj opcje strony

Edukacja ekonomiczna w TVP ABC

5

Co dzieci i młodzież wiedzą o ekonomii? Czy rodzice wiedzą, jak namówić najmłodszych do oszczędzania? Na te i wiele innych pytań widzowie znajdą odpowiedzi już w najbliższych odcinkach „Mody na rodzinę” i „Teleranka” emitowanych w TVP ABC.

14 grudnia o godzinie 21:45 zostanie wyemitowany odcinek „Mody na rodzinę”, poświęcony zagadnieniom związanym z oszczędzaniem i wartością pieniądza (na antenie będzie go można zobaczyć po raz drugi 17 grudnia o 21:45).

W dniu 15 grudnia również o 21:45 TVP ABC zaprasza na powtórną emisję odcinka „Mody na rodzinę”, w którym rodzina Stębelskich bawiąc się z dziećmi w sklep, będzie uczyła najmłodszych robić przemyślane zakupy.

Goście tych dwóch odcinków to Tomasz Jaroszek, trener edukacji ekonomicznej, i Marek Zuber, ekonomista.

Ostatni odcinek „Teleranka” o tematyce ekonomicznej będzie można obejrzeć 18 grudnia o godzinie 9:30. Najmłodsi będą mieli okazję m.in. sprawdzić jak działa wydawnictwo i kto w nim pracuje oraz stworzą własny biznesplan (odcinek ten zostanie powtórzony 18 i 19 grudnia o 14:50).

Więcej o „Modzie na rodzinę” i „Teleranku”, w tym dostęp do poprzednich odcinków o tematyce ekonomicznej, które zostały zrealizowane we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, na stronie www.abc.tvp.pl.