Pokaż/Ukryj opcje strony

Człowiek w świecie pieniądza

data publikacji: 4 Marca 2011

autor: NBPortal.pl

28 lutego odbyły się zawody okręgowe XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Finały już 16 i 17 kwietnia w Jachrance koło Warszawy!

 

 

„Człowiek w świecie pieniądza” - to hasło przewodnie tegorocznej XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Zawody okręgowe (II stopnia) odbyły się w 17 komitetach okręgowych w największych miastach w Polsce. Z ekonomią postanowiło zmierzyć się 898 najlepszych uczniów spośród ok. 12 tys. uczestników, którzy brali udział w zawodach szkolnych.

Uczestnicy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odpowiadali na jedno pytanie opisowe o charakterze ogólnym - "Wpływ kursów walutowych na mikro i makroekonomiczną sytuację Polski" i rozwiązywali zadanie z analizy finansowej oraz 30 pytań testowych.

Spośród uczestników zawodów okręgowych, które odbyły się 28 lutego 2011 r., do zawodów centralnych Olimpiady Ekonomicznej przejdą najlepsi. Finały już 16 i 17 kwietnia w Jachrance k/Warszawy.

Uczestnicy Olimpiady mają o co walczyć i nie o pieniądze chodzi, choć to temat przewodni XXIV Olimpiady. Na laureatów czekają m.in.: indeksy na najlepsze uczelnie w Polsce, stypendia naukowe, wyjazdy zagraniczne, nagrody rzeczowe. Ponadto w ramach zawodów centralnych przeprowadzany jest dodatkowy konkurs o nagrodę specjalną przyznawaną przez Kapitułę pod przewodnictwem prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Nagroda ta przyznawana jest głównie za prezentację zdolności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej.
PTE wraz ze sponsorami Olimpiady przygotowało także nagrody dla nauczycieli-opiekunów naukowych laureatów i najlepszych szkół uczestniczących w XXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej.

Więcej na www.pte.pl w zakładce Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.