Pokaż/Ukryj opcje strony

Akademia Młodego Ekonomisty - już w czterech miastach!

data publikacji: 5 Września 2011

autor: NBPortal.pl

9 września o godz. 15.00 rozpoczną się zapisy na kolejny semestr zajęć Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie i Katowicach. Nabór na zajęcia AME rusza również w Białymstoku i Poznaniu. Inicjatywie patronuje Minister Edukacji Narodowej.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, który powstał z inicjatywy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Akademia działa przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie od 2008 roku, a przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach od roku. Pod koniec września ruszają zajęcia AME w Białymstoku – przy Uniwersytecie w Białymstoku oraz w Poznaniu – przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Do uczestnictwa w programie organizatorzy zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych z Warszawy, Katowic, Białegostoku oraz Poznania.

Program skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej zainteresowanej ekonomią i biznesem. Semestr zajęć na Akademii to cykl sześciu interaktywnych spotkań. Zajęcia, prowadzone przez wykładowców akademickich, obejmują wykłady i zajęcia warsztatowe. W programie semestru zimowego znalazły się zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu, inwestowania na rynkach kapitałowych, zarządzania marką, zarządzania nieruchomościami, technik szybkiego uczenia się. W programie przewidziane jest też spotkanie z praktykiem biznesu. W ramach zajęć Akademii odbywają się również wykłady dla rodziców z zakresu wychowania i edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży.

Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera stemple za uczestnictwo w wykładach. Student obecny na co najmniej 4 spotkaniach otrzymuje zaliczenie edycji zajęć oraz dyplom ukończenia. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi danego ośrodka.

Do rozdania jest 120 indeksów w każdym z ośrodków AME. Nabór na zajęcia rozpocznie się 9 września, punkt 15.00. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a miejsca zapełniają się błyskawicznie.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.gimversity.pl