Pokaż/Ukryj opcje strony

Gimnazjaliści na studia!

data publikacji: 10 Lutego 2011

autor: NBPortal.pl

Akademia Młodego Ekonomisty działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach rozpoczyna nabór na kolejny semestr zajęć. Zapisy na zajęcia rozpoczną się 10 lutego 2011 roku, punkt 15:00. Jak co semestr, zapisy mogą osiągnąć limit miejsc w ciągu kilku minut.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Warszawy i Katowic. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Program zajęć Akademii został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. „Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia z zakresu globalizacji gospodarki, finansów przedsiębiorcy, zarządzania w kryzysie, nowych trendów w marketingu i efektywnego zarządzania czasem własnym. Punktem kulminacyjnym semestru AME będzie spotkanie z praktykiem biznesu, na które zwykle zapraszamy osobę z grona znanych polskich przedsiębiorców i ludzi sukcesu” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji.

Zajęcia na AME mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone są przez wykładowców akademickich, a w realizacji warsztatów pomagają studenci kierunków ekonomicznych. Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawniają uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta.

W ramach Akademii organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii. „Z rodzicami rozmawiamy między innymi o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wspierania dziecka w nauce i samorozwoju, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, nauczaniu wartości i kształtowaniu w dziecku postaw prospołecznych” – dodaje Dąbrowski.

O indeks AME warto powalczyć – zapewniają organizatorzy i zapraszają do rejestracji na zajęcia.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na www.gimversity.pl.