Pokaż/Ukryj opcje strony

Ekonomia i zarządzanie online – bezpłatnie dla licealistów w SGH

data publikacji: 20 Września 2012

autor: NBPortal

Rozpoczęły się zapisy do IV edycji projektu „Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów”, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą bezpłatnie uczyć się ekonomii i zarządzania w środowisku internetowym. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

„Kafeteria” ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. Program zawiera zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe.

„Do kontynuacji projektu zachęciły nas bardzo pozytywne opinie licealistów po trzech zrealizowanych dotychczas edycjach” – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH. „Główne wymieniane zalety to możliwość kontaktu z nauczycielami akademickimi i ekspertami, realizacja zajęć poprzez internet, dowolność czasu nauki, a także duża porcja wiedzy, wykraczającej ponad to, czego można nauczyć się w szkole”.

Dostępne formy edukacyjne to m.in. dyskusja na forum, udział w czatach, wykłady e-learningowe, a nawet wykłady w Second Life. Odbędą się również konkursy i sesje doradztwa biznesowego. Uczestnicy mogą wybierać z kafeterii 50 wydarzeń edukacyjnych, a za udział otrzymują punkty. Najaktywniejsze osoby otrzymają dyplomy „Profesjonalnego Menedżera” i danej ścieżki tematycznej, a dla wybranych organizatorzy przygotowali nagrody.
Rekrutacja do IV edycji projektu trwa do 7 października br. Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. W projekcie weźmie udział 1000 osób.

Więcej informacji oraz zapisy na:www.kafeteria.edu.pl