Pokaż/Ukryj opcje strony

Konkurs na pracę pisemną - XII edycja - Laureaci!

data publikacji: 9 Grudnia 2013

autor: NBPortal

2 grudnia w siedzibie Narodowego Banku Polskiego, podczas uroczystej gali finałowej, zostały ogłoszone wyniki Konkursu na pracę pisemną.

Tematy tegorocznej edycji konkursu były następujące:

  • gimnazja: „Jak chciałabym/chciałbym uczyć się ekonomii?",
  • szkoły ponadgimnazjalne: „Mój pomysł na scenariusz lekcji ekonomii".

Kapituła konkursu w składzie:

  • p. Halina Wasilewska-Trenkner, przewodnicząca Kapituły,
  • p. Zbigniew Polański, członek Kapituły,
  • p. Dariusz Rostkowski, członek Kapituły,
  • p. Maria Gorczyńska, członek Kapituły,
  • p. Magdalena Iwona Wantoła-Szumera, członek Kapituły,
  • p. Anna Bebko, członek Kapituły.

przyznała autorom najlepszych prac nagrody i wyróżnienia.

W kategorii gimnazja najlepsi okazali się:

  • Julia Walkusz z Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach (opiekun merytoryczny pracy Adrian Klawikowski) – I miejsce
  • Paulina Maćkała z Gimnajum nr 2 im. Żołnierza Polskiego ze Strzelina (opiekun merytoryczny pracy Agata Bartulica) – II miejsce
  • Julia Hypnar z Gimnajum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. J. Szafranka z Bytomia (opiekun merytoryczny pracy Jolanta Sudoł) – III miejsce
  • Wojciech Adamczyk z Publicznego Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi z Opola (opiekun merytoryczny pracy Jolanta Sudoł) – wyróżnienie
  • Katarzyna Rylewicz z Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II z Warszawy (opiekun merytoryczny pracy Katarzyna Bieńkowska) – wyróżnienie
  • Estera Tomala z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach (opiekun merytoryczny pracy Renata Rzymek) – wyróżnienie

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna wśród autorów najlepszych prac znaleźli się:

  • Cezary Walkowski z LO nr 64 im. Stanisława Witkiewicza w Warszawie za zajęcie pierwszego miejsca (opiekun merytoryczny Zygmunt Kawecki) – I miejsce
  • Bogdan Marek z I LO im. Władysława Orkana w Limanowej za zajęcie drugiego miejsca (opiekun merytoryczny Sylwia Stelmach) – II miejsce
  • Klara Juros z I LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego z Lublina za zajęcie trzeciego miejsca (opiekun merytoryczny Lidia Rachwał) – III miejsce
  • Marta Łazęcka z Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach (opiekun merytoryczny pracy Lidia Radzikowska) – wyróżnienie
  • Przemysław Mroczkowski z Liceum Akademickiego w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (opiekun merytoryczny pracy Arkadiusz Stańczyk) – wyróżnienie
  • Agata Chełmińska z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (opiekun merytoryczny pracy Alina Jatkowska) – wyróżnienie

Konkurs został ogłoszony 3 września br. Do 18 października uczniowie mogli nadsyłać prace. Wymogi formalne spełniło 65 prac napisanych przez gimnazjalistów i 167 napisanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. I etap prac Kapituły trwał od 4 do 18 listopada, II etap od 19 do 25 listopada.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!