Pokaż/Ukryj opcje strony

Żegnamy Piotra Aleksandrowicza

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Piotr Aleksandrowicz, wybitny dziennikarz i publicysta. Od kilku lat autor recenzji książek o charakterze ekonomicznym, które publikowaliśmy  na stronach NBPortal.pl.

Piotr Aleksandrowicz był związany z mediami od 1981 r. Swoją karierę zaczynał jako reporter w Polskiej Agencji Prasowej, następnie, w latach 1982-1986, pracował jako dziennikarz w tygodniku "itd". Pracował w "Przeglądzie Tygodniowym" (1988), a później był redaktorem w "Gazecie Bankowej" (1988-1989). Stanowisko zastępcy redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" objął w 1989 roku, aby po 7 latach zostać redaktorem naczelnym tego dziennika. Pełnił tę funkcję do 2001 roku. Następnie, od 2002 roku, był redaktorem naczelnym Business Week, a od 2006 roku - szefem działu biznes w "Newsweeku".

Piotr Aleksandrowicz został w 2014 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bardzo cenna była również jego publicystyka adresowana do odbiorców NBPortal.pl. Specjalnie pod kątem naszych internautów  dobierał recenzowane książki, które twórczo, poprzez pryzmat własnej bogatej wiedzy ekonomicznej, przybliżał potencjalnym czytelnikom.  

Żegnamy Go z wielkim smutkiem.

Redakcja NBPortal.pl

(źródło zdjęcia: Obserwator Finansowy NBP)