Pokaż/Ukryj opcje strony

Finanse

 • Zakładamy rachunek inwestycyjny 08.07.2011

  Wiedza > Artykuły > Finanse

  Aby inwestowaćna giełdzie, trzeba posiadać tzw. rachunek inwestycyjny założony u jednego z rynkowych brokerów – po prostu w biurze maklerskim. Być może ktoś pamięta jeszcze długie kolejki (np. przed wielkimi prywatyzacjami) przed biurami maklerskimi. Jednak w czasie, gdy dużej i atrakcyjnej publicznej oferty akcji nie ma, założenie rachunku maklerskiego powinno odbyć siębardzo szybko. Co ważne, posiadanie rachunku inwestycyjnego nie musi kosztować – konkurencja rynkowa spowodowała,że założenie i prowadzenie rachunku może być za darmo.

 • Fundusz skrojony na miarę 01.07.2011

  Wiedza > Artykuły > Finanse

  Masz pieniądze do zainwestowania, a nie jesteś ekspertem i znawcą kapitałowych rynków? Nie masz czasu na śledzenie giełdowych indeksów od Tokio po Nowy Jork, a chciałbyś ulokować jakieś pieniądze w nadziei na zysk? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą fundusze inwestycyjne.

 • Nie wszystko w jednym koszyku 29.06.2011

  Wiedza > Artykuły > Finanse

  Dywersyfikacja ryzyka w inwestowaniu to recepta na spokojny sen–o tej podstawowej zasadzie niekiedy zapominamy, zarządzając domowymi finansami.

 • Kto się boi bankomatu? 21.06.2011

  Wiedza > Artykuły > Finanse

  W krajach Europy Zachodniej tzw. wskaźnik ubankowienia sięga ponad 90 procent, w najbardziej zaawansowanych Finlandii i Danii nawet 99 procent. Oznacza to, że konta bankowego nie mają tam chyba tylko niektórzy Eskimosi. A jak obecnie wygląda problem ubankowienia Polaków, ilu z nas posiada konto bankowe? Narodowy Bank Polski przeprowadził dwa tego typu badania, kolejno w latach 2006 i 2009.

 • Domowy budżet nie lubi deficytu 10.06.2011

  Wiedza > Artykuły > Finanse

  Takie historie bywają podobne i słyszymy o nich coraz częściej. Pierwszy zaciągnięty kredyt nie boli, kolejne co najwyżej budzą lekki niepokój. Jednak gdy nowym kredytem spłacamy poprzednie – jesteśmy już w matni. Kredytowa pętla zaciska się, a nasze życie wali się w gruzy.