Pokaż/Ukryj opcje strony

Moje finanse – edycja 2016

1 sierpnia rozpoczęła się 13 edycja realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości projektu „Moje finanse".

Jego podstawowym celem jest wyposażenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wiedzę i praktyczne umiejętności związane z sektorem finansowym oraz wykształcenie umiejętności zarządzania budżetem osobistym, planowania i oszczędzania. W ramach projektu przeszkolona grupa nauczycieli prowadzi zajęcia będące uzupełnieniem i rozszerzeniem obowiązkowego programu nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie jest realizowane od 2004 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli.

Planuje się, że w obecnej edycji weźmie udział ok. 1600 nauczycieli, którzy przeszkolą ok. 90 000 uczniów z 1000 szkół. W projekcie przewidziano następujące działania: seminarium dla trenerów oraz warsztaty e-learningowe dla nauczycieli pt. „Multimedialne i interaktywne formy kształtowania zachowań finansowych", aktualizację 4 modułów („Bezpieczne finanse", „Moje inwestycje", „Polubić banki", „Inwestycja w przyszłość"), konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym", konsultacje dla nauczycieli oraz prowadzenie dla nich serwisu informacyjnego „Infobank". Projekt trwa do 30 lipca 2017 r.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.