Pokaż/Ukryj opcje strony

Ekonomia na co dzień – edycja 2016

1 sierpnia wystartowała 14 edycja projektu „Ekonomia na co dzień", którego realizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W ramach przedsięwzięcia przeszkolona grupa nauczycieli prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu ekonomii wśród uczniów gimnazjów w całej Polsce. Nauczyciele zostają również wyposażeni w materiały edukacyjne, które pomagają im skutecznie realizować zajęcia z uczniami. Młodzież uczestnicząca w projekcie zdobywa wiedzę z zakresu m.in. gospodarowania finansami, korzystania z usług bankowych, praw konsumenta, planowania kariery zawodowej, poruszania się na rynku pracy i planowania własnej działalności gospodarczej oraz zarządzania czasem.

Projekt realizowany jest od 2003 roku i spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz nauczycieli. Planuje się, że w obecnej edycji weźmie udział ok. 2000 nauczycieli, którzy przeszkolą ok. 80 000 uczniów z 650 szkół. Treści programu dostosowane są do podstawy programowej kształcenia w gimnazjach. W tegorocznej edycji planuje się: przeprowadzenie seminarium dla trenerów oraz warsztatów dla nauczycieli pt. „Różnorodność działań w prowadzeniu edukacji finansowej młodzieży", organizację konkursu „Gimnazjalne potyczki", 3 ogólnopolskie konkursy internetowe, przygotowanie gry planszowej „Bezpieczna kasa", pakiet interaktywnych zajęć z 6 filmami pt. „Decyzje finansowe", konsultacje dla trenerów i nauczycieli. Projekt trwa do 30 lipca 2017 r.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.