Pokaż/Ukryj opcje strony

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” – V edycja

Już wkrótce po raz piąty będzie można sprawdzić się w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej. Test jest głównym elementem projektu edukacyjnego realizowanego przez TVP SA w celu rozbudzenia społecznego zainteresowania wiedzą ekonomiczną oraz popularyzacji przekonania o niezbędności i przydatności tej wiedzy w życiu codziennym każdego człowieka.

Emisja Testu na żywo na antenie TVP1 planowana jest w dniu 22 lutego 2016 r. o godzinie 20:25. Tradycyjnie będzie on rozgrywany równolegle w dwóch miejscach:w studiu TVP w Warszawie, z udziałem znanych osób życia publicznego, oraz w obecnej edycji w Poznaniu, z udziałem wszystkich chętnych, którzy przyjdą na konkurs i zarejestrują się zgodnie z regulaminem. Ideą programu jest mówienie o ekonomii w sposób lekki i ciekawy, by widzowie wciągnęli się w zabawę, odpowiadali na pytania oraz znaleźli inspirację do dyskusji i zainteresowania się tą dziedziną w przyszłości. Uczestnicy Wielkiego Testu w dwóch studiach oraz widzowie i internauci odpowiadają na ok. 25-35 pytań podzielonych na 5 rund. Autorami pytań są wyłonieni w porozumieniu z NBP eksperci z dziedziny ekonomii, którzy zostaną zaproszeni do udziału w programie aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Program poprowadzą: Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Programowi emitowanemu na antenie będzie towarzyszyć możliwość rozwiązywania testu online.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Test poprzedzi emisja miniserialu pt. „Spokojnie, to tylko ekonomia!". Czwarta już seria będzie się składała z dwudziestu trzyminutowych odcinków, które zostaną wyemitowane przed Testem na antenie TVP1. Zachowany zostanie edukacyjny charakter serialu, w którym trudne pojęcia ekonomiczne zostaną wyjaśnione w łatwy do zrozumienia sposób na przykładach z życia codziennego bohaterów. W rolach głównych wystąpią m.in.: Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Marcin Perchuć i inni. Emisja serialu planowana jest w dniach 29 stycznia – 20 lutego 2016 r. (od poniedziałku do soboty) w godz. ok. 20:15 – 20:30 na antenie TVP1. Wszystkie odcinki miniserialu będzie można również obejrzeć na stronie internetowej www.wtwe.tvp.pl na której znajdą sią także materiały zza kulis serialu, quizy, konkursy oraz materiały, które pomogą przygotować się do Testu.