Pokaż/Ukryj opcje strony

2013

 • Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rozpoczyna nabór na letnią edycję zajęć! 14.01.2013

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  21 stycznia 2013 r. w siedmiu miastach Polski ruszają zapisy na letnią edycję zajęć EUD. Jednocześnie rozpoczyna się nabór na zajęcia EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.

 • Edukatory Ekonomiczne 14.01.2013

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  16 stycznia 2013 r. na łamach „Polityki” ukazał się 5 dodatek z cyklu „Edukatory Ekonomiczne”. Dodatki przygotowywane są w ramach 7-częściowego cyklu „Edukatory Ekonomiczne”, który ukazuję się w wersji papierowej, a także w serwisie www.polityka.pl. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego.

 • Gospodarka dla każdego – V edycja 14.01.2013

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  Od poniedziałku do piątku, na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w „Sygnałach Dnia” (godz. 07.40 pod tytułem „Aktualności – Ekonomiczne ABC”) oraz w magazynie „Po pierwsze ekonomia” (godz. 16.30 pod tytułem „Gospodarczy Temat Dnia”) można usłyszeć audycje dotyczące bieżących zagadnień gospodarczych oraz ekonomiczno-finansowych. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego.

 • Olimpiada Przedsiębiorczości – VIII edycja 14.01.2013

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Banku Polskiego

 • Metody planowania budżetów domowych 14.01.2013

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  11 stycznia 2013 r. na łamach „Dziennik Gazety Prawnej” ukazał się 5 dodatek z cyklu „Metody planowania budżetów domowych”. Dodatki przygotowywane są w ramach 20-częściowego cyklu „Metody planowania budżetów domowych”, który ukazuję się w wersji papierowej, a także na stronie www. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego.

 • Ekonomiczne wyzwania na trudne czasy 14.01.2013

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  14 stycznia 2013 r. na łamach „Rzeczpospolita” ukazał się 3 dodatek z cyklu „Ekonomiczne wyzwania na trudne czasy”. Dodatki przygotowywane są w ramach 16-częściowego, który ukazuję się w wersji papierowej, a także na stronie www. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego.

 • Konkurs o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego za wybitne publikacje książkowe z dziedziny bankowości i finansów 27.12.2012

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP za wybitne publikacje książkowe z dziedziny bankowości i finansów. Celem Konkursu jest stałe podnoszenie jakości publikacji ekonomicznych i promocja najwybitniejszych prac polskich ekonomistów z zakresu głównych zadań banku centralnego (polityki pieniężnej, stabilności finansowej, systemu płatniczego, emisji i obiegu gotówki).

 • Konkurs na najlepszy spot filmowy nt. działalności NBP 11.10.2012

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursie na spot filmowy nt. działalności Narodowego Banku Polskiego. Konkurs adresowany jest wyłącznie do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych należących do Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości prowadzonych przez nauczycieli będących członkami Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS.

 • Nakręcona Ekonomia 01.10.2012

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  Zapraszamy do udziału w konkursie na portalu MillionYou.com na film inspirowany zagadnieniami ekonomicznymi. W ramach projektu, dofinansowanego ze środków NBP, do szkół ponadgimnazjalnych zostanie rozesłanych 5 multimedialnych tablic edukacyjnych – Lekcji Ekonomii.

 • Moje finanse 2012 12.09.2012

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2013

  Ruszyła kolejna edycja projektu „Moje finanse”, ramach którego przeszkolona grupa nauczycieli prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu finansów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.