Pokaż/Ukryj opcje strony

Program Stypendialny im. Stanisława Grabskiego - V edycja

Ruszyła kolejna piąta już edycja Programu Stypendialnego im. Stanisława Grabskiego realizowanego przez Fundację Wileńszczyzna. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem głównym projektu jest umożliwienie Polakom ze Wschodu osiągającym dobre wyniki w nauce zdobycia wyższego wykształcenia ekonomicznego i (lub) dodatkowych kwalifikacji przydatnych w życiu naukowym lub zawodowym poprzez wsparcie finansowe w ramach stypendiów naukowo-socjalnych lub szkoleniowych przyznawanych w roku akademickim 2013/2014.

W aktualnej edycji planowane jest przyznanie minimum 74 stypendiów (44 naukowo-socjalnych i 30 szkoleniowych). Ponadto w odpowiedzi na zapotrzebowanie uczestników poprzednich edycji, planowane jest zorganizowanie spotkań stypendystów w celu umożliwienia nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami – stypendystami byłych i obecnej edycji. Zostaną one zorganizowane m.in. w Krakowie, Lublinie, Białymstoku, Warszawie oraz Wilnie. Dodatkowo w Warszawie w dniach 5-7 kwietnia zostanie zorganizowane wspólne spotkanie stypendystów ze wszystkich ośrodków akademickich.
W jego trakcie studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie, grze ekonomicznej oraz debacie oksfordzkiej na SGH, a także zwiedzenia siedziby NBP w czasie Dni Otwartych. 7 kwietnia studenci spotkają się z Panem Prezesem Markiem Belką w siedzibie NBP. Spotkanie poprzedzi wykład p. Dobiesława Tymoczko, zastępcy dyrektora Departamentu Systemu Finansowego.